Yahoo Video Klip Uygulaması Qwiki'yi Bünyesine Kattı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yahoo Video Klip Uygulaması Qwiki'yi Bünyesine Kattı

Son aylarda birçok satın almaya imza atan Yahoo, şirketin video alanındaki gelişimine önemli bir katkı yapması beklenen Qwiki‘yi bünyesine kattı. Resmi olarak da duyurulan anlaşma kapsamında kullanıcıların resim, müzik ve videolarla etkileyici kısa filmler ortaya çıkarabilmelerini sağlayan Qwiki bundan böyle Yahoo’ya destek verecek.

Basit bir uygulama olan Qwiki, kullanıcıların iPhone’da yer alan mevcut fotoğraf ve videolarını otomatik olarak kliplere dönüştürebiliyor. Şimdilik sadece iOS uygulaması bulunan Qwiki, kliplere müzik de ekleyebiliyor.

AllthingsD‘nin haberine göre resmi açıklamada finansal detayları paylaşılmayan anlaşmanın 40 ila 50 milyon dolar arasında gerçekleştirildiği iddia ediliyor. Geçmişte sadece arama yoluyla bulunan içeriklerin kısa videolara dönüştüren bir uygulama olan Qwiki, bu yılın başlarında yenilenerek kendi içeriğini üreten daha gelişmiş bir hale getirildi. Artık uygulama üzerinden kullanıcılar iPhone’larında bulunan görsellerden faydalanabiliyor.

Belirtilene göre satın alma sonrasında Qwiki’nin hayatında pek fazla değişiklik olmayacak. Uygulama bir anlamda Yahoo desteğini arkasına alarak kendini geliştirmeye devam edebilecek. Şirket sadece Yahoo’nun New York’taki merkez ofisine taşınacak.

Şimdilik Yahoo’nun Qwiki’yi nasıl değerlendireceği ise bilinmiyor. Zira video konusunda bazı planları olduğu bilinen şirket açısından sektörde her geçen gün daha da önem kazanan bu içerik türü için kapsamlı bir çalışma gerekiyor.

Sosyalmedya.com

Haberin Tamamı İçin:

Yahoo Qwiki'yi Satın Aldı

Yahoo son zamanlarda yaptığı satın alma işlemlerine bir yenisini Qwiki'yi alarak gerçekleştirdi.

Iphone uygulaması olarak ortaya çıkan Qwiki, resimlerinizi, müziklerinizi ve videolarınızı otomatik olarak kısa filmlere çevirmeye yarıyor.

Yahoo böylece son dönemde blog servisi olan Tumblr ve Iphone için fantazi spor uygulaması olan Bignoggins'den sonra 3.alımını gerçekleştirmiş oldu.Yahoo rakipleri Facebook ve Google'a kaptırdığı reklamcıları ve kullanıcları bu şekilde geri almaya çalışıyor.
Yahoo yaptığı açıklamada Qwiki için ödenilen ücreti açıklamadı fakat bir teknoloji bloğundaki habere göre yahoo'nun yaptığı ödeme 40 - 50 milyon $ arasında olduğu söyleniyor.Yahoo, Qwiki'ye yapılan desteğin artıcağını ve Qwiki takımının New York City'de bulunan Yahoo ofisine taşınacağını açıkladı.

İnternet piyasasının ilklerinden ve en hızlı büyüyenlerinden biri olmasına rağmen yahoo son yıllarda Google ve Facebook olan rekabetin artmasıyla birlikte çok çalışmasına rağmen geride kaldı diyebiliriz.

2012 yılından günümüze kadar olan süreçte yahoo Alike, Stamped, Snip it gibi uygulama ve firmaları satın alarak bünyesini genişletti , fotoğraf paylaşım hizmeti olan Flickr yeniden dizayn edilerek kullanıcılara 1TB büyüklüğünde ücretsiz bellek kullanımı hizmetini sundu.

Tamindir

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleDeepMindFacebookGoogleiOSiPhonemüzik
Görüş Bildir