Yahoo’nun İnternet Tarayıcısı Axis Gelecek Vaat Ediyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yahoo’nun İnternet Tarayıcısı Axis Gelecek Vaat Ediyor

Yahoo’nun İnternet Tarayıcısı Axis Gelecek Vaat Ediyor

Yahoo’nun yeni tanıttığı Axis adlı internet tarayıcısıyla bu pazardaki rekabet iyice kızışabilir. Seçeneklerin artması kullanıcıların işine geliyor. Daha yakından bakınca Axis’in sadece iPhone ve iPad sürümleri bulunabiliyor. Diğer cihazları kullananlarsa ancak ve ancak Chrome, Firefox, IE ve Safari gibi bir internet tarayıcıya eklenti kurarak kullanabiliyor. Tasarımdan sorumlu ekibin yöneticisi Ethan Batraski’ye göre Axis ile arama hızlanıyor. Satıra bilgi girildiğinde doğrudan sonuca ulaşılabiliyor. Hayli zor günler geçiren Yahoo’nun yeniden canlanması için gerekli bir adım olabilir mi?

Haberin Tamamı İçin:

Yahoo, Axis ile Arama Motoru Deneyiminde Fark Yaratmak

Yahoo, Axis ile Arama Motoru Deneyiminde Fark Yaratmak

Yahoo piyasaya sürdüğü yeni web tarayıcısı Axis ile arama motoru deneyimini farklılaştırmayı ve en büyük rakibi Google’ın tekelini kırmayı amaçlıyor.

Masaüstü cihazların yanı sıra iPhone, iPad için uygulama olarak sunulan Axis’in iddiası hangi cihazı kullanırsanız kullanın aynı bilgiye ulaşmanızı sağlamak ve aramalarınızı verimli hale getirmek.

Axis’te, linklerin görüntülendiği alışıla gelmiş web aramalarından farklı olarak tıklamak istediğiniz sitenin görsel ön izlemeleri yer alıyor, ayrıca aramalarınızı bulunduğunuz sayfayı terk etmenize gerek kalmadan yapabiliyorsunuz.iOS’ta arama kutusuyla adres çubuğunun birleştirildiği Axis bir sonuç listesi öneriyor, kullanıcı ise daha fazla bilgi almak istediği sonuca tıklıyor veya arama çubuğunda kendisi aratıyor.

Masaüstü bilgisayarda tek başına bir ürün olmaktan öte favori web tarayıcınızın bir parçası olan Axis; Chrome, Firefox, IE ve Safari’de eklenti olarak karşımıza çıkıyor. Aynı iOS versiyonu gibi web sitelerinin görsel ön izlemeleri ve bulunulan sayfayı terk etmeden arama yapabilme özelliği masaüstü bilgisayardan da kullanılabiliyor. Axis’e Yahoo hesabınız ile bağlanarak diğer cihazlarınızda yaptığınız aramaları tanımlamasını sağlayabiliyorsunuz. Hemen ekleyelim Yahoo Axis’in iOS uygulamaları şu an için Türkiye’den indirilemiyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleChromeDeepMindFirefoxiOSweb
Görüş Bildir