Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dizi Severler Toplanın! Bir Solukta İzleyeceğiniz 10 Teknoloji Dizisi

20PAYLAŞIM

Teknolojiyi dizilerle takip etmek ister misiniz? Genellikle teknoloji üzerine çok fazla dizi bulamayabilirsiniz. Biz de sizlere teknoloji ile alakalı en iyi 10 yabancı diziyi derledik. Şimdiden iyi seyirler. :)

1. Belkide son yılların en çok izlenen teknoloji dizisi: Mr. Robot!

Mr. Robot dizisinde baş karakterimiz olan Eliot, bir yazılım dahisidir. Dizide olaylar öyle bir karışıyor ki karakter gelişimleri inanılmaz keyifli hale gelmeye başlıyor. Tabii diziyi takip ederken Eliot'un içindeki karanlık dünyaya da tanıklık ediyoruz. Bunların yanı sıra dizinin çekim tekniklerinin de çok başarılı olduğunu söylememiz gerekiyor.

2. Silikon Vadisi'nin görkemli çalışma ortamı: Silicon Valley

Dizimizde birkaç çalışanın birleşip yeni bir şirket kurmasına ve bu süreçte başlarına gelen olaylara tanıklık ediyoruz. Kahramanlarımız şirketlerini kurarken rakip firmalar engel olmak için her şeyi yapıyorlar.

3. Teknolojinin en heyecanlı dönemlerine, 1980'lere tanık olacağınız dizi: Halt & Catch Fire

Teknolojinin en heyecanlı dönemlerinden birisi: 1980'ler. Bir yanda dönemin en ileri gelen markası IBM bir yanda başka markalar ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen bir grup girişimci. Dizimizde kendi bilgisayarlarını yaparak sektörde yer edinmek isteyen bu gençlerin gelişim öykülerini izleyeceğiz.

4. Günümüz ve gelecek teknolojisinin hangi alanda ve nasıl kullanılacağını anlatan teknoloji dizisi: Black Mirror

Dizimiz günümüz ve gelecek teknolojisinin hangi alanlarda ve nasıl kullanılacağını anlatıyor. Tabii bunu anlatırken işin dozunu kaçırdığı da oluyor. Dizide biraz teori, biraz da mantıksal sonuçları olan teknolojik yeniliklerin bilinmeyen dünyasına tanıklık ediyoruz.

5. Ya robotlar bilinçlenirse? İşte Westworld dizisinde robotlar bilinçleniyor.

İçerisinde sadece Android'lerin olduğu bir bölge düşünün; Westworld bundan ibaret. Tamamen robotlardan oluşan bir parkta, isteyen kişiler belirli bir ücret karşılığında eğlenebiliyorlar. Tabi eğlenmelerinden kasıt, robotları kontrol etmek. Fakat bir şeyler ters gittiği için robotlar bilinç kazanmaya başlıyor ve böylelikle de dizinin hikayesine giriş yapıyoruz.

6. Dahi karakterlerin baş rolde yer aldığı bir dizi: Scorpion

Dizimiz, CBS kanalı üzerinden izleyiciler ile buluşmakta. Walter O'Brien ve ekibi, ABD İç Güvenlik Departmanı bünyesinde görev almaya başlar. Dünyadaki ve ülke içerisindeki tehditleri önlemek ile sorumlu olan ekip, aynı zamanda siber saldırılara karşı da önlem almak zorunda.

7. Bu diziler arasında belki de en çok hayran kitlesine sahip olan dizi: Person of Interest

Person of İnterest dizisinin yurt dışında olduğu kadar ülkemizde de hayranı vardır. Dizimiz öldüğü düşünülen eski bir CIA ajanı ile bir yazılım milyarderi arasında geçmektedir. Yazılım milyarderinin tasarladığı suçluları önceden tahmin eden program ile bu ikili suçlulara göz açtırmıyor diyebiliriz.

8. The IT Crowd da hem komedi hem teknoloji bir arada!

The IT Crowd dizisinde büyük bir şirketin bilgi işlem departmanında çalışan 3 karakterin maceraları anlatılıyor. Dizi 2006 yılından yayına girdi ve 2013 yılında final yaptı. Dizede Geek adlı karakterin başından geçen komik olaylar işlenmektedir.

9. Aslında The Blacklist dizisi teknolojiden daha çok polisiye türünde olan bir dizi.

The Blacklist dizisi teknolojiden ziyade polisiye ve dram içeriyor. Fakat karakterler teknoloji ile iç içe olmak zorundadır. Dizimiz dünyanın en büyük suçlularından birinin teslim olmasıyla ve birlikte çalıştığı kişilerin isimlerini verme teklifiyle başlıyor. Olay örgüsü oldukça heyecanlı olan bu diziyi izlemenizi tavsiye ederiz.

10. İnsanüstü varlıklar ile insanlar arasındaki savaşı konu alan gölgede kalmış bir dizi: Cleverman

Cleverman'i bu içeriğe dahil etmemizin en büyük nedeni dizinin Avustralya yapımı olması ve Amerika menşeli dizilerin gölgesinde kalmasıdır. Dizi ilk 6 bölümüyle oldukça beğeni topladı. Dizi, insan üstü varlıklar ile günümüz insan yapısının arasındaki savaşı konu almakta. Daha çok distopik bir yapıda ilerleyen dizi boyunca teknoloji rüzgarı da bir hayli şiddetli esmekte.

Bonus olarak bir de film önerisi sunalım: Her

Son yıllarda çıkmış teknoloji temalı bir yapım arıyorsanız Her adındaki filmi mutlaka izlemenizi öneririz. Vizyona girdiği yıl aynı zamanda Oscar'a da aday gösterilen filmde, sanal gerçekliğin ve sesli asistan servislerinin yapay zekanın gelişmesi sonrasında hayatlarımıza nasıl gireceğini görüyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir