Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Ya Mehmet Hocam Sen Niye Satıyorsun, O Mercedes'in Fiyatı Ne Ya?'

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefinde yine muhalefet partileri vardı. Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e lüks makam aracını iade ettiği için bir kez daha sitem etti. Gazeteci Ayşenur Arslan’ın başörtüsüyle ilgili sözlerine tepki gösteren Erdoğan, “Ah benim kardeşlerim ah. Bunlara gereken dersi 7 Haziran’da vermeniz lazım” dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

'Ana muhalefetin genel başkanı rahatsız olmuş. Benim hemşehrilerimle bir araya gelmemin demokrasiye zarar verdiğini söylüyor. Aynı zihniyetteki bir gazeteci de daha önce Sovyetler Birliği dönemine övgü düzüp, milletimizi tahkir ederek demokrasinin sandıktan geçmediğini söylemişti. Hatta daha ileri gidip, ana muhalefetin terör örgütünün güdümündeki partiyi ittifak yapmaya, silahlı ya da silahsız mücadeleye davet etmişti. 

Bu gazeteci geçtiğimiz günlerde ana muhalefetin TV'sinde ne diyor biliyor musunuz: 'Başını örten kadın özgürlüğünden vazgeçmiştir.'

'BENİM KÜRT KARDEŞLERİM DİNDARDIR'

Ah benim kardeşlerim ah. Bunlara gereken dersi 7 Haziran'da vermeniz lazım. Şimdi de birisi çıkmış, arkasında terör örgütü. Onun desteğiyle yürüyor zaten. O da diyor ki işçilerin kabesi Taksim'dir. Ah benim Kürt kardeşlerim. Benim Kürt kardeşlerim dindardır. Ama kalkıp da bu ülkenin Müslüman insanlarına, kalkıp Kabe'yi Taksim olarak gösterenlere 7 Haziran'da gereken dersi verecek misin?

'ŞİMDİ DE ALKIŞ TUTUYORLAR, NEREYE BİLMEM'

Her darbeyi, her cuntayı desteklediler. Şimdi de alkış tutuyorlar, nereye neye bilemem. Menderes ve arkadaşlarının kanı hala bunların ellerinde. Türkiye'nin daha sonra yaşadığı krizlerin temelinde 27 Mayıs anayasasıyla tesis edilen sistem vardır. Bunun arkasında ise akademisyenleriyle, siyasetçileriyle tam kadro tek parti döneminin yönetimi olduğunu biliyoruz. 1970'lerin başındaki cunta hareketlerinin gerisinde de daima CHP gölgesi olmuştur.

'PROBLEM SAPIK ZİHNİYETLERDE'

Demokrasi yoluyla elde edemediği iktidarı tehdit yoluyla gasp etmek bu zihniyetin klasik yöntemidir. Nitekim 1997 yılında 28 Şubat döneminde yine aynı yöntemle bir kez daha iktidarı gasp ettiler. Ana muhalefet partisinin Ankara'da hem de listenin ilk sırasında milletvekili bir bayan var. Bu aday kim biliyor musunuz? 28 Şubat döneminde insanlarımızın inancına, bilhassa başörtülü kızlarımıza yönelik baskıların en büyük savunucusudur. Biliyorsunuz başörtüsünü serbest bırakmak için bir anayasa değişikliği yapmıştık. Hani meşhur 411 el kaosa kalktı diye başlığın atıldığın o günü hatırlıyorsunuz değil mi? AYM bu değişikliği iptal etmiş, o zaman genel başkanı olduğum partiye kapatılma davası açıldı.

Başörtülü - başı açık aralarında problem yok. Problem bu sapık zihniyetlerde. Ne oldu? Bu yasalar çıktı kıyamet mi koptu?

'BUNLAR KÖKSÜZ'

Ama bunların zihniyeti karanlık. Bunlarda kök yok kök, köksüz. Sıkıntı burada. Bugün artık yönünü geleceğe çevirmiş 2023 için çalışan bir Türkiye var. Ama ana muhalefet partisi hala o günleri özlüyor. Ankara'da hem de birinci sırada gösterdiği adayla bu özlemi çok açık ortaya koyuyor. 28 Şubat'ın temsilcilerinin koltuğunu hiç boş bırakmıyor. Adları sosyal demokrattır ama kendileri faşisttir. Kavgaları bu milletin dertleriyle kültürüyle inancıyla, ağızlarından milletimizin değerlerine ilişkin hiçbir söz çıkmaz. Lafa gelince saygılı olduklarını söylerler, ama her seferinde milletin değerlerine saldırmaktan geri durmaz.

'BİZ BU OYUNU DAHA ÖNCE GÖRDÜK'

Birisi çıktı ne diyor, çok önemli. 'İmam hatip okullarının orta kısmını kapatacağız' diyor. Bunu kim diyor? CHP. Fakat şöyle de kamufle ediyor 1+8+4. Ana muhalefetin sayın başkanı, biz bu oyunu daha önce gördük. Bu senaryoyu daha önce gördük. Artık bunları yutturamazsın. Müslüman bir sokulduğu delikten bir daha sokulmaz. Geçti o iş.

'İMAM HATİPLİ HARVARD'DA NASIL OKUR?'

Kızlarım kapıdan geri çevrildi. Maalesef, kendi ülkemde üniversiteye gidemediler. Yurtdışına göndermek zorunda kaldım. Gidip Amerika'da, İngiltere'de okuyabildiler ama burada okuyamadılar. E erkek evladım da okuyamadı. Yüksek puanı olmasına rağmen o da katsayıya takıldı. O da gitti ABD'de lisans eğitimini aldı, Harvard'da master'ını bitirdi. E niye kıskanıyorlar işte, mesele bu. İmam hatipli Harvard'da nasıl okur? Okur işte bal gibi okuyor.

'NE YAPTI SANA DİYANET?'

Ne diyorlar? Diyanet'i kaldıracağız diyor. Ne yaptı sana Diyanet? Kaynak… Hani sözler veriyorlar ya, ekonomiyi düzelteceğiz falan.

'DİYANET İŞLERİ BAŞKANI O MERCEDES ARABAYI SATTIRIYOR'

Kaynağın bir tanesi de ne biliyor musunuz? Diyanet İşleri Başkanımız, tutmuş o Mercedes arabayı ben satılsın dedim diyor ve sattırıyor. Halbuki benim bilgim olsa, ben derdim ki Mehmet hocam ne yapıyorsun, niye satıyorsun? Senin bineceğin Mercedes'in fiyatı ne ya, gazetelerin attığı manşetlere niye bakıyorsun?'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
feyk

Resmen seçmeniyle dalga geçmiş. Nasıl olsa alacağı oy garanti. Seçmene küfür bile etse aynı oyu alabilir şaşırmam.

Narki

" Senin bineceğin Mercedes'in fiyatı ne ya, gazetelerin attığı manşetlere niye bakıyorsun " diye bagırıyor tayyip..aylık 700-750 tl asgari ücret alıp ay sonu... Devamını Gör

Nurettin Bayar

gaydırıgubbah cemile senin resisi cumhurun bilmiyor istersen ona söyle, saraylarda otumaktan her içtiği beyaz çayın 4 asgari ücretli işçinin parası olduğunud... Devamını Gör

cnsfrd

hala miting yapıyo. İstanbul'da birçok akp seçim bürosunda bi önceki seçim şarkısı "dobirali +rte olan" çalıyo. burdan doğru bir şey çıkma ihtimali nedir? du... Devamını Gör