Xbox Platformunun Yüzü Don Mattrick Microsoft'tan Ayrıldı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Xbox Platformunun Yüzü Don Mattrick Microsoft'tan Ayrıldı

Xbox Platformunun Yüzü Don Mattrick Microsoft'tan Ayrıldı

Microsoft’un İnteraktif Eğlence Departmanı’nın başı ve konu Xbox olduğunda firmanın yüzü konumuna gelmiş olan Don Mattrick 2007’de firmaya katıldığından beri çok önemli işlere imza atmış, Xbox kullanıcı kitlesini 10 milyondan yaklaşık 80 milyona çıkarmış ve platformu bugünlere getiren en önemli isimlerden olmuştu. Microsoft’tan önce de EA’da çalışmış olan 49 yaşındaki yönetici, Sims, NFS ve FIFA gibi serilerin büyümesinde rol oynamış, sadece yöneticilikte değil programcılıkta da tecrübeye sahip bir kişi olarak adından söz ettirmişti. (Tabi kendisini şu dönemlerde tanıyan pek çok işi onu “İnternet bağlantınız yoksa Xbox 360 verelim.” diyen kişi olarak hatırlayacaktır eminim)

Günün daha erken saatlerinde gelen açıklamalar ile Mattrick’in (tam da Xbox One’ın tanıtımlarından sonra olması dikkat çeken bir şekilde) Microsoft’tan ayrıldığı yönündeydi. Nitekim açıklamalara doğrulama geldi ve Microsoft CEOsu Steve Ballmer, Mattrick’in ayrıldığını, kendisine geri kalan kariyerinde başarılar dilediklerini duyurdu. Mattrick’in Zynga ’nın CEOsu olacağına dair söylentiler ortada dolaşıyordu ve bunlarda da doğru çıktı; Zynga kurucularından Mark Pincus CEO'luk koltuğundan indi ve görevini Mattrick’e devrettiğini ancak yönetim kurulu başkanlığına devam edeceğini açıkladı.

Xbox One’ın aldığı olumsuz tepkilerin ve şirketin belli politikalarından geri adım atmasının bu gelişmelere etkisi var mıdır bilemiyoruz ama Mattrick’in zor zamanlar geçirmiş Zynga için büyük bir transfer olduğu bir gerçek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOFIFAMicrosoftXboxtransfer
Görüş Bildir