Xbox One'da Reputation Sistemi Daha Detaylı Olacak

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Xbox One'da Reputation Sistemi Daha Detaylı Olacak

Xbox One'da Reputation Sistemi Daha Detaylı Olacak

Hep arkada sihirli elfler yapıyor işte bunları.

YAZAN

Sarp Kürkcü

Çok oyunculu özellikleri sebebiyle özellikle ABD’de bu nesilde göz bebeği olmayı başaran Xbox , yeni konsolu Xbox One ile sınırları biraz daha zorlayacağa benziyor. Reputation sisteminde yaptıkları ile aslında oyuncu kitlelerini muntazam gruplara dönüştürüyorlarmış. Peki nasıl?

Öncelikle Mike Lavin ’in açıklamaları bir şeyi netleştiriyor: Eğer arkadaşlarınızla olmayı seviyorsanız, bu konuda herhangi bir kaybınız yok. Çünkü arkadaş listesinde olmak, oyunlardaki match-making eyleminde ilk aranan özellik. Arkadaşınız listedeyse, mümkün mertebe yanınızda olacaktır.

Yenilikler zaten bunun ötesinde başlıyor ve Xbox One, kullanıcıları oynayışlarına göre gruplandırıyor. Bu ne demek? Bu, oyunlarda size cehennemi yaşatan ve zevki herkes için yok eden oyuncuları bu devasa havuzda bulabilmek demek.

Detaylarını tam olarak vermeyen Lavin sportmenliğin ve gank lemenin (Bir kişiye inadına odaklanıp eşit olmayan şartlarda tekrar tekrar saldırıp oyundan zevk almasını engellemek) ödüllerinin ve cezalarının eş değerde olduğunu belirtiyor. Yani ne kadar iyi ya da ne kadar kötü niyetli olduğunuz, Xbox profilinizle birlikte sizi takip edecek bundan sonra.

Ama burada da bir risk var ki, Xbox Live mahallesinin bütün kötü çocuklarını aynı binada toplayabilir. Ne de olsa oynayış stilleri birbirine uyduğundan, bir maçta karşınızdaki tüm ekibi aynı türden insanlarla görebilirsiniz. Lavin bu konuda pek net bir açıklama yapmasa da “Sizinle benzer stildeki insanlarla oynayacaksınız sistem sayesinde. Örneğin ben, bu bahsedilen insanlarla bir arada olmayı istemezdim.” diyerek yuvarlaklaştırıyor cevabını. Herhalde hala üstünde çalışılan bir nokta bu.

Aslında şu anki “senin annen...” tavrının yoğunluğundan dolayı oyuncuların geniş kitlelerden çekip kendi sıkı çevrelerine yöneldiği Xbox Live’a yeni bir soluk getirebilir bu Reputation sistemi. Ama uygulanışı ve geri bildirimler sonucunda elden geçirilişi çok önemli.

Peki bu adımlar sizi ikna etti mi? Sizce umut var mı kitleler adına?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriXbox
Görüş Bildir