Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Wordpress İçin Çok Faydalı Eklentiler

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Wordpress İçin Çok Faydalı Eklentiler

Wordpress İçin Çok Faydalı Eklentiler

Wordpress blog sistemi en fazla tercih edilen sistem. Bu blog sisteminde kullanıcıya verilen imkanların çok fazla olması ve her geçen gün sistemin kontrolünü kolaylaştıran eklentilerinin piyasaya çıkması fazlaca tercih edilmesinin en önemli nedenidir denebilir. Burada wordpress için oldukça faydalı eklentilerden kısaca söz edilecektir.

WordPress blog sistemi gün geçtikçe gelişmeye ve popülerliğini arttırmaya devam etmektedir. Çeşitli tema ve eklentiler ile birlikte blog sistemini çok farklı bir yapıya çevirebilirsiniz.
İşte bu anlamda sizin de işinize yarayabilecek faydalı WordPress eklentileri:

Akismet: WordPress sisteminin en gelişmiş spam yorum önleme eklentisidir. Kişisel siteler için bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Contact Form 7: CAPTCHA desteğine sahip, Ajax tabanlı kurulumu kolay iletişim eklentisidir.
W3 Total Cache: Sitenizi önbelleğe alarak sunucu performansının artmasını sağlar. Bu sayede sitenizin açılış süresi kısalır. W3 Total Cache eklentisi aynı zamanda HTML, CSS ve JavaScript dosyalarınızı küçülterek site performansının artmasına yardımcı olur.
WP Super Cache: "W3 Total Cache" eklentisi ile aynı işe yaramaktadır. W3 Total Cache eklentisi size karışık gelirse bu eklenti ile kolayca sitenizin performansını arttırabilirsiniz.
Secure WP: Sitenizi güvenlik açıklarına karşı test edebilirsiniz. Ayrıca sadece birkaç adımda sitenizi daha da güçlü hale getirebilirsiniz.
WP DB-Backup: Sitenizin yedeğini alabilirsiniz. Eklenti sayesinde zamanlanmış yedekleme de yapabilirsiniz.
Wassup: Sitenizdeki kullanıcıların neler yaptıklarını, hangi sayfaları gezdikleri vb tüm istatistikleri görebilirsiniz. Ayrıca bu verileri bilgisayarınıza da indirebilirsiniz.
Digg Digg: Bu eklenti sayesinde sitenize kayan paylaş butonları ekleyebilirsiniz.
Simple Facebook Connect: Bu eklenti sayesinde sitenizi kolay bir şekilde Facebook sayfanıza bağlayabilirsiniz.
WP Touch: Sitenizin mobil sürümünü oluşturabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar sitenizde kolayca gezinebilir.
WP PageNavi: Sitenizdeki sayfaları istediğiniz şekilde sıralayabilirsiniz.
WP e-Commerce: WordPress'i profesyonel eklentiler ile her türlü şekle sokabilirsiniz. Blog, portal, e-ticaret vb. İşte bu eklenti WordPress'i e-ticaret sitesi olarak kullanmanızı sağlar.
WP Smush.it: Yahoo'nun Smush.it servisini kullanan bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde resimlerinizin kalitesini düşürmeden boyutlarını küçültebilirsiniz.
Google Analytics for WordPress: Analytics kullanıyorsanız bu eklenti sayesinde sitenizi pratik şekilde bağlayabilirsiniz.
GTrans: Sitenizi Google Translate ile pratik şekilde diğer dillere çevirebilirsiniz.
WP Polls: Eklenti sayesinde kolayca anketler oluşturabilirsiniz.
NextGen Gallery: Fotoğraf galerisi oluşturmanızı sağlayan bu eklenti ile pek çok resmi kolayca bir sayfada toplayabilirsiniz. En çok tercih edilen galeri eklentileri arasında yer almaktadır.
Maintenance Mode: Sitenizi bu eklenti sayesinde tek tıkla bakıma alabilirsiniz. Siz arka planda çalışırken ziyaretçileriniz bakım modunu görmüş olur.
Watermark RELOADED: Resimlerinizin altına sitenizin ismini veya kendi isminizi otomatik olarak yapıştıran bir eklentidir.
Redirection: Kaynak URL’den hedef URL’e yönlendirme yapıyor. Site içinde yönlendirmek istediğiniz linkleri bu bölümden kolayla kontrol edebiliyorsunuz.
Bu eklentiler dışında daha pek çok kaliteli eklenti WordPress sistemi içerisinde yer almaktadır.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AjaxDeepMindFacebookGoogleTercih
Görüş Bildir