Wordpress 10 Yaşında

 > -

Wordpress 10 Yaşında

Bundan tam on yıl önce, WordPress’in ilk sürümü kullanıcılara sunuldu. İlk başlarda kendini pek duyuramayan WordPress (WP), aslında b2/Cafelog isimli projenin devamıdır. Bugün onu dünyanın en büyük içerik yönetim sistemi olarak tanımlayabiliriz. Çünkü an itibariyle bu 10 yaşındaki sistem, internetin %18′ine hayat veriyor.

WordPress nerden bakarsanız bakın son derece dahice bir sistem. Üzerinde çalışan 70 milyon web sitesinin ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Üstelik bu sitelerin arasında CNN, The New York Times ve Reuters gibi devler de yer alıyor. Stuff da WordPress kullanıyor ve şu an WordPress sayesinde size 839. içeriğimizi ulaştırıyoruz.

WordPress Matt Mullenweg ve Mike Little tarafından kuruldu ve ardından binlerce destekçisi ile birlikte büyüdü. WordPress.com’un arkasındaki firma ise Automattic.

WordPress son derece basit ve ancak onunla her şeyi yapabileceğiniz bir sistem. Sade bir blogdan, Stuff gibi detaylı bir siteye, hatta daha da fazlasına WordPress ile hayat verebilmek mümkün. Üstelik, eğer alan adı ve hosting hizmetinin WordPress’ten tarafından sağlanmasını isterseniz ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Eğer kendi alan adınızı ve sunucunuzu kullanmak isterseniz ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak öyle büyük meblağlardan bahsetmiyoruz tabii. En iyisi bir göz atın, eminiz beğeneceksiniz.

Stuff

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

web
Görüş Bildir