Windows 95, 18. Yaşını Kutladı

-

Windows 95, 18. Yaşını Kutladı

Windows 95, 18. Yaşını Kutladı

Hareketli günler geçiren Microsoft 'ta yaşanan gelişmeler şirket için tarihsel önemli büyük bir başka olayla aynı döneme rastladı. Windows 8.1 RTM duyurusu, şirket CEO 'su Steve Ballmer 'ın emeklilik açıklaması gibi olayların gölgesinde kalan bu önemli olay Windows 95 işletim sisteminin 18. yılını doldurmasıydı.

Windows 95'de IE yer almıyor, IE 1.0 sürümü Microsoft Plus Pack ile yüklenebiliyordu

'de piyasaya sürülen işletim sistemi Windows 'un yaygınlaşmasında önemli bir paya sahip. MS-DOS tabanını kullanan 4. Windows sürümü olan Windows 95 , aynı zamanda şirketin en büyük ve gerçek anlamda satış başarısı yakalayan ilk Windows işletim sistemi oldu. Her ne kadar " mavi ekran " kavramını bir neslin hafızasına kazımayı başarsa da, getirdiği yenilikçi arayüz ile kitlelerin beğenisini topladı.

İlk "Başlat Tuşu" ve "Başlat Menüsü"nün bulunduğu Windows 95'in tanıtımı Rolling Stones'un "Start Me Up" şarkısıyla yapılmıştı.

" Başlat " tuşunun ilk kez kullanıldığı işletim sistemi, tak çalıştır özelliğini destekliyordu. Buna karşın Windows 95 'de Internet Explorer ya da bir başka web tarayıcı bulunmuyordu. Windows 95 işletim sistemi 2001 yılı ayına kadar Microsoft tarafından desteklendi.

:: İlk kullandığınız PC işletim sistemi hangisi?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOMicrosoftWindows 8olayweb
Görüş Bildir