Windows 10 Siz İstemeseniz de Bilgisayarınıza Giriyor!

 > -

Microsoft yeni işletim sisteminin kalitesine oldukça güveniyor ve görünen o ki siz isteseniz de istemeseniz de bilgisayarınıza sokmaya kararlı.

The Register sitesinin haberine göre, Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının bilgisayarlarına, “Windows 10 için sıraya girmemiş olsalar bile” Windows 10 yükseltme dosyaları otomatik olarak iniyor.

Elbette yükseltme yapmak isteyen kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak olan bu uygulama, yükseltmeyi düşünmeyenler için problemli olabilir. Zira Windows 10 için güncelleme dosyalarının boyutu tam 3GB’a kadar çıkabiliyor. Bu da çoğumuz gibi kotasını gözeten kullanıcılar için kötü haber. Aynı zamanda gizlice internet hızının sömürülmesi anlamına da gelebiliyor.

Haberi doğrulayan Microsoft, “Windows Update üzerinden otomatik güncellemeleri seçen kullanıcıların Windows 10’a geçişlerini kolaylaştırmak için” bu yola gittiğini belitti. Bilgisayarında 3GB’lık alanın boştan yere işgal edilmesini istemeyen kullanıcılar ise Windows’un Disk Temizleme Aracı’nı kullanarak bu dosyaları temizleyebilir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

MicrosoftWindows 8
Görüş Bildir