Wi-Fi Ağınızı Güvenli Hale Getirin!

-

Wi-Fi Ağınızı Güvenli Hale Getirin!

Wi-Fi Ağınızı Güvenli Hale Getirin!

Kablosuz ağınızı meraklı komşulardan korumak istiyorsanız, bu yazımıza kulak verin...
Kablosuz ağınızı yabancıların erişiminden korumadığınız durumda sadece internet hızınızı başkalarıyla paylaşmış olmazsınız. Yabancılar, ağınızdaki özel verilerinize erişebilir, bağlantınızı yasadışı amaçlarla kullanabilir ve kotanızı tüketebilirler. Peki güvende olmak, verilerinizi korumak için router'ınızı nasıl ayarlamanız gerekiyor?
Yapmanız gerekenler
Birçok kablosuz ağ, varsayılan olarak güvenli olmadığından varsayılan güvenlik ayarlarına gözatmanızda büyük fayda vardır. Varsayılan SSID'yi (Router'ınızın ağda görünen adı) değiştirin. SSID'de isminizi ve konumunuzu vermemeniz, iyi bir seçim olacaktır.
Router'ınızın yönetici parolasını da değiştirmelisiniz. Hacker'lar, router'ların varsayılan parolalarını bilirler ve bu sayede ayarlarınızı kolaylıkla değiştirebilirler. Güvenlik seviyesi olarak her zaman sunulan en yüksek güvenlik seviyesini kullanının. WPA veya daha iyisi WPA2'yi kullanmalısınız.
WPA parolaları, en az 8 rastgele karakterden oluşmalıdır. 13 karışık karakterden meydana gelen bir parolayı Brute Force yöntemi ile kırmak, oldukça güç olacaktır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir