Görüş Bildir

WhatsApp’ta 'Mavi Tik' Dönemi Başladı, İşte Sosyal Medyadan İlk Tepkiler...

Anasayfa > Gündem

Geçtiğimiz aylarda Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, sessiz sedasız yeni özelliğini devreye soktu. 

Android kullanıcıları için bugün yayınlanan sürümü ile birlikte kullanıma sunulan bu özellik sayesinde artık kullanıcılar, mesajlarının gönderildiğini, iletildiğini ve okunduğunu takip edebiliyorlar.

Kullanıma sunulan bu özellik ile birlikte artık WhatsApp üzerinden yazdığınız mesaj gönderildiğinde tek ve gri renkte bir tik işareti göreceksiniz, gönderdiğiniz mesaj karşınızdaki kişiye iletildiğinde gri tik işaretlerinin sayısı ikiye çıkacak ve mesaj gönderdiğiniz kişi mesajınızı okuduğunda ise gri tik işaretleri maviye dönüşecek.

Mavi tik işaretleri, kullanıma sunulur sunulmaz kullanıcılardan çeşitli sosyal ağlarda çeşitli tepkiler alırken, ön plana çıkan görüş ise 'Son Görülme' ile çok can yakan WhatsApp' in bu özellik ile daha da can yakabileceği.

WhatsApp diyince akıllara gelen bir diğer konu ise uzun zamandır güncelleme bekleyen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları. iPhone 6 satışa sunulduğundan beri en son 'de güncellenen WhatsApp, yayınlanan güncellemede yeni iPhone'ların kendi ekran çözünürlüklerine destek vermemiş kullanıcıları üzmüştü ve bu durum henüz değişmiş değil. Ancak bana soracak olursanız iPhone 6 için WhatsApp güncellemesi de en fazla 1 hafta içinde kullanıma sunulacaktır.

Ayrıca mavi tik işaretlerini kullanmaya başlamak için bir şey yapmanıza gerek olmadığını, uygulamanız güncellenmese bile mavi tik işaretlerini kullanabileceğinizi de belirtelim.

ShiftDelete.Net

Kaynak: http://shiftdelete.net/whasappta-mavi...

İşaretlerin anlamları

İşaretlerin anlamları

İşte sosyal medyadan ilk tepkiler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
okisi

amına koyim baktım mavi bi tik var güncellemedimde direk iki deneme sonrası çözdüm zeki piçim vesselam

Amud Akal

beyler :(

cem bil

"hayatım mesajı görmemişim" cümlesini artık lugatınızdan çıkarabilirsiniz..