Queen of the Desert: Watts Gitti, Kidman Geldi

 > -

Watts Gitti, Kidman Geldi

"Queen of the Desert"da Naomi Watts yerine Nicole Kidman başrolde olacak

"Lanetli Kan / Stoker" filminin başrol oyuncusu Nicole Kidman Gertrude Bell'in biyografik filmi "Queen of the Desert"da başrolde olacak.

20. yüzyıl gezgininin hayat hikayesini anlatan filmde James Franco ve Robert Pattinson da yer alacak. Oscar adayı yönetmen Werner Herzog'un yönetmenliğini üstlendiği yapım hakkında son dönemde birçok çelişkili açıklama yapıldı. Franco'nun rolü üstlenmesinden önce Jude Law kadroya dahildi. Aynı şekilde başrol olduğu söylenen "Diana" filminin yıldızı Naomi Watts projenin beklemede olduğunu söylemişti. Oscar adayı İngiliz film yönetmeni Ridley Scott'un da Gertrude Bell hakkında bir film yapacağı ve başrolü Angelina Jolie'nin üstlenmesinin beklendiği biliniyor.

Oxford Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra seyahat etmeye karar veren Gertrude Bell, Avrupa ve daha sonra da Ortadoğu'ya çok sayıda seyahatlerde bulundu. Sonraki yıllarda dağcılık ve dünya turlarıylada ilgilenmeye başlayan Bell, 1897 - 1898 ve 1902 - 1903 olmak üzere iki kez dünya turuna çıktı. 1899 yılında Kudüs'e yaptığı ziyaretten sonra Araplara karşı büyük bir sevgi ve ilgi duymaya başladı. Arap çöllerinde seyahatler yaptı ve batılılara çöl hayatını anlatan yazılar yazdı. Araplar ona "Çölün Kızı" ve "Irak'ın Taçsız Kraliçesi" isimlerin vermişlerdi.

Milliyet Sanat

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Angelina JolieİngiltereIrak
Görüş Bildir