Wall Street Journal Türkiye'ye Geliyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Wall Street Journal Türkiye'ye Geliyor

Wall Street Journal Türkiye'ye Geliyor

Daha önce Sabah-Atv ile ilgilenen ancak sonuca varamayan Rupert Murdoch, Türkiye'de medya alanında yeni bir girişimde bulunuyor.

Vatan gazetesi yazarı Ufuk Şanlı bugünkü yazısında, Murdoch'un sahibi olduğu WSJ’nin Türkçe yayın yapacak bir portal ve haber ajansı kurmak için çalışmalara başladığını yazdı.

Londra’dan gelen WSJ yöneticilerinin bazı gazetecilerle görüşerek teklifte bulunduğunu yazan Şanlı, WSJ'nin Türkiye'ye gelmesinde iki faktörün öne çıktığını belirtti.

İşte Ufuk Şanlı'nın bugünkü yazısı:

http://haber.gazetevatan.com/Haber/491075/1/Gundem#.UJdqRm9mI4J

Haberin Tamamı İçin:

Wsj.Com Türkiye'de Büyüme Kararı Aldı

Wsj.Com Türkiye'de Büyüme Kararı Aldı

Dünyanın en etkili ekonomi gazetelerinden Wall Street Journal Türkiye’de atağa kalkıyor. Wall Street Journal gazetesinin internet sitesi wsj.com Türkiye’de büyüme kararı aldı. Bu çerçevede Türkiye ofisini güçlendirmek için harekete geçen gazete, kendi bünyesinde yer alan Dow Jones Haber Ajansı’nın Türkiye ofisinde çalışacak editör, muhabir, prodüktör ve çevirmen arıyor.

Deneyim gazeteciler aradıklarını ifade eden Dow Jones Haber Ajansı yetkilileri, Türkiye ekibinin Londra ve New York’taki meslektaşları ile yoğun bir mesaisi olacağını belirtiyor. Türkiye iş ve finans dünyasını yakından tanıyan gazeteciler, hem kurulacak Türkçe internet sitesi hem de www.wsj.com için içerik üretecek.

Üniversite mezunu ve tam zamanlı çalışacak personel arayan ajansın tecrübe şartı bulunmuyor. Personel alımı için kariyer.net ve yenibiris.com’a ilan veren Dow Jones Haber Ajansı başvuru süresinin 9 Kasım 2012 Cuma günü sona ereceğini vurguladı.

Ofis Anadolu Yakası’nda

Dow Jones Haber Ajansı A.Ş 12 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul Esentepe’de Gazeteciler Mahallesi, Yazarlar Sokak No:7 adresinde 50 bin lira sermaye ile kuruldu. Yeniden yapılandırma çerçevesinde 12 Temmuz 2012 tarihinde yeni yönetimini seçen Dow Jones Haber Ajansı A.Ş’nin başında Anna Katherine Lucy Sedgley var. Mitchell Glen Mackler ise Sedgley’in yardımcılığını yapıyor. Ancak, ajansın yeni adresi İstanbul’un Anadolu yakasında.

ABD’nin en çok satan gazetesi

1889 yılında el yazısı ile yayınlanmaya başlayan gazete adını Wall Street sokaklarında satılmasından dolayı Wall Street Journal olarak aldı. Dünyanın en büyük borsasının yer aldığı sokakta satışına başlanan Wall Street Journal, bugün 2 milyonu aşan tirajı ile ABD’nin en çok satan gazetesi. İngilizce’nin yanı sıra Almanca, Fransızca, Japonca, Çince, Portekizce ve İspanyolca yayın yapan gazetenin yeni yıl ile birlikte Türkçe yayına başlaması bekleniyor.

Murdoch 2007′de almıştı

1889 yılında Dow Jones Grubu’nun kurucuları Charles Dow, Edward Jones ve Charles Bergstresser tarafından kurulan Wall Street Journal, 1902 yılında Charles Barron tarafından satın alındı. Barron’un akrabaları olan Bancrofts Ailesi 105 yıl boyunca gruba hakim oldu ve 2007 yılında Wall Street Journal’ı bünyesinde bulunduran Dow Jones Grubu’nu 5.6 milyar dolara medya imparatoru Rupert Murdoch’a satmıştı.

(kaynak: ekonomiservisi.com)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAtvİstanbul
Görüş Bildir