Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

VW'nin İkonik Hippi Minibüsü Geri Dönüyor!

 > 
1.3bPAYLAŞIM

VW'nin ikonik hippi-van'ı T2, herkesçe sevilen benzersiz görünümlü gezinti makinesi yeniden doğabilir, hem de elektrikli! Heyet üyesi Dr. Heinz Jacob Neusser, New York Otomobil Fuarı'nda ağzındaki baklayı çıkardı ve VW'nin bu yeniden doğuş üzerine çalışmalara başladığını, bu tatlı minibüsün hayranlarına müjdeledi!

Kaynak: http://www.offgridquest.com/mobility/vol...

İnsanlar, bu kadar sevilen ve popüler olan VW T2 modelinin üretiminin neden durdurulduğunu merak ediyor.

Durum şu; 1950'de Almanya'da üretimine başlanan model, 1979'da Almanya'nın yeni güvenlik standartları gereği, Brazilya'da üretilmeye devam edilmiş. Brezilya'daki üretim ise 2013 yılına kadar devam etmiş, ancak Brezilya'nın 2014 yılındaki ABS ve çoklu hava yastığı zorunluluğu içeren güvenlik standartlarına uymaması sebebiyle VW T2'lerin üretimi son bulmuş. İşte Brezilya'daki fabrikada üretilen son T2!

Üzücü. Duygusallığı bir yana bırakmak gerekirse, VW'yi çok zor bir görev bekliyor, hem güvenlik önlemleri ve bazı iç donanımlar gibi çağın gereklerini barındıran, hem de orijinal modelin kült-klasik görünümünün bir arada olacağı bir tasarım yaratmak!

Autocar'a konuşan Neusser, klasik Hippi-Van modelinin belirgin özelliklerinin yeni modele taşınmasının ne kadar önemli olduğunu belirtmekte. Belirttiği bu özellikler ise; geniş arka çıtalar, kutu gibi bütün bir görünüm ve mümkün olduğunca küçük burun çıkıntısı.

Umuyoruz ki yeni model, orijinalinin karakteristik özelliklerini korur ve önceki konseptlere benzemez!

VW'nin hippi minibüsünü yollarda tekrar görme fikri çok hoş görünse de, ne yazık ki yeni elektrikli model hala tasarım aşamasında ve piyasaya sürülmesi büyük oranda üretim maliyetlerine bağlı.

Outsideonline'a göre şirket fabrikalarında 2001 Retro Microbus ve 2011 Bulli modelini üretmekte ısrarcı görünüyor, ancak bu iki modelin orijinal T2'nin yerini tutması ne yazık ki imkansız. Umut ediyoruz ki tasarımcılar yeni minibüs modelini iyice düşünüp taşınıp, klasik modelin belirgin özelliklerini taşıyacak şekilde yeniden canlandırmayı başarır ve bu sevimli canavarı yeniden yollarda görürüz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
feyk

yeni tosbaya benzemesinde

feyk

hayir. ama tosba diye cikardikalri araba tamamen farkli bir sey olunca hayal kirikligina ugratmisti. onden motorlu tosba mi olur.

feyk

toyota auris.

ufukdiyo

Birebir aynı dış tasarım olsun. Vidasına kadar. Yok modernmiş yok yok yenilikçiymiş diye uyduruk bir tasarım çıkarmasınlar.

meaculpa

kesin şekli şemalı değişir .değişmesin sonra alıp yollara çıkalım -.-

Gizli Kullanıcı

Olsa çok güzel olur.

ama-oyle

Også

Görüş Bildir