Vural: "F.Bahçe Taraftarı Beni Seçti"

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Vural: "F.Bahçe Taraftarı Beni Seçti"

Vural: "F.Bahçe Taraftarı Beni Seçti"

Yılmaz Vural, “Türkiye’de Türk olmanın zorluklarını çok yaşadım. Ülkem, aynı dönemde okuduğum Daum’a benden daha çok ilgi gösterdi” diye konuştu. Yılmaz Vural, ayrıca Fenerbahçe taraftarlarının kendisini takımın başında görmek istediğini dile getirdi.

Sanica Boru Elazığspor’dan ayrıldıktan sonra hangi takımın başına geçeceği “Büyüklerden biri olabilir mi?” diye sorulan Yılmaz Vural, heyecanla; “Neden olmasın?” cevabını verdi.

Türkiye’deki 27 yıllık antrenörlük kariyerinde 22 takım çalıştıran Yılmaz Vural, kendini her alanda kanıtlandığına inanıyor. Ancak bazı gerekçelerle ‘Önünün tıkandığını’, ‘Engellendiğini’ de düşünüyor.

"DÜŞÜNÜYORUM AMA BULAMIYORUM"

"Köln’de ve Ankara’da iki spor akademisi bitirdiniz. 684 maçta kenarda oturdunuz. Türk futbol tarihinin en fazla resmi maça çıkan antrenörüsünüz. Peki bunlara rağmen sorun nerede?’ diye sorulan Vural, “Vallahi, ben de bilmiyorum. Düşünüyorum ama bir neden bulamıyorum” yanıtını verip, sözlerine de şu şekilde devam etti;

"Türkiye’de Türk olmanın zorluklarını yaşadım. Christoph Daum’a gösterilen ilgi benden esirgendi. Daum ile aynı dönemde okuduk. Şartlar beni Türkiye’ye götürdü. O da Türkiye’ye birkaç kez geldi. Hala o çelişkiyi yaşarım. O, Türkiye’nin en büyük takımlarını çalıştırdı. Benimse kendi tırnaklarımla bir yere gelene kadar anam ağladı. Türkiye’nin kendi insanına bakışındaki çelişkiye en büyük örnek benim."

"YÜZÜME BAKILMIYOR"

"Elazığspor’dan ayrıldım. Bana göre kariyerimin kalan kısmında büyük bir takım çalıştırabilirim elbet. Mesela, Aykut Kocaman ayrıldıktan sonra tüm internet sitelerindeki anketlerde Fenerbahçe teknik direktörlüğü için insanlar bana oy verdi. Onlar beni seçtiler. Anketlerden hep birinci sırada çıktım. Ama bana bu takımın idarecileri dönüp de bir türlü bakmıyorlar. Kimse, bir defalığına bile ‘Yılmaz Vural’ demiyor." diyerek sözlerini noktaladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAykut KocamanElazığsporFenerbahçeFenerbahçe Spor Kulübüfutbol
Görüş Bildir