Yapılan Araştırmalara Göre Vücut Çalışmaktan Nefret Eden İnsanlar Daha Zeki Olabilirler!

 > -

Vücut çalışmaktan nefret eden insanların daha zeki olduğunu öne süren çalışmayı Elite Daily derlemiş, biz de sizler için düzenledik.

Kaynak: http://elitedaily.com/news/people-hate-w...

Yapılan bir araştırma sonucunda vücut çalışmaktan nefret eden insanların, kas yığını insanlara göre daha zeki olduğu öne sürüldü.

Florida Gulf Coast Üniversitesi'ndeki araştırmacılar tarafından yapılan çalışma "Journal of the Health Psychology"de yayımlandı. 60 öğrenci üzerinde yapılan bu çalışmada, öğrencilerin yarısı zihinsel uğraşlara ihtiyaç duyma konusunda yüksek puan alırken, diğer yarısı düşük puan aldı. Ayrıca çalışmaya katılanlara "faaliyet iz sürücüsü" takıldı. Bulgular, toplanan verilere göre belirlendi.

"Yüksek derecede biliş ihtiyacı hisseden kişilerin, diğerlerine göre fiziksel olarak daha az aktif oldukları öne sürüldü."

Özellikle düşünmek gibi zihinsel uğraşlardan keyif alan kişilerin, diğerlerine göre fiziksel olarak daha az aktif oldukları ve sporla daha az ilgili oldukları öne sürüldü.

Tabi ki, istisnalar kaideyi bozmaz. Araştırmaya katılan kişi sayısının az olması da bu durumda önemli bir rol üstleniyor. Ayrıca bizim gibi fiziksel faaliyetler konusunda sorun yaşayanlar için bu da bir teselli olur, değil mi?

Araştırmanın liderliğini üstlenen Todd McElroy da bir açıklamada bulundu.

Açıklamaya göre, bu araştırma ile fiziksel olarak aktif insanların daha çabuk ve daha kolay bir şekilde her şeyden sıkıldığını öne süren çalışma birbiri ile ilişkilidir.

Her ne kadar bu konular üzerinde araştırmalar yapılsa da, bu durum elbette herkesi kapsayamaz.

Bir yandan fiziksel olarak çok aktif olabilirsiniz, bir yandan da 3 saatlik bir filmin üzerine 3 saatlik başka bir film izleyebilir ve bundan sıkılmazsınız. 

Konu üzerine araştırmalar hala devam ediyor.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tsukiyashima

var mı lan benden zekisi

kp-gokce-dilsu-yilmaz

ben 3saatlik filimin ardından 3 saatlik film izleyendenim

denizkocer41

bunun için araştırma yapmaya ne gerek vardı ben söylerdim size sorsaydınız

cosmos01

genel olarak doğru yönleri olsada. zeki insanların spor yaprak daha iyi analiz yaptıklarını söyledikleri çalışmalarda var? zekayı artırıcı yönüde var sporun bunu napcaz?

Gizli Kullanıcı

tamam.

Görüş Bildir