Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Organlarınızı Satmak İstediğinizde Kazanacağınız Para Sizi Biraz Şaşırtacak!

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Hayır, bedenlerimiz elbette alınıp satılmak için değil... Ancak insan vücudundaki organların ve enerjinin ederini merak ettik ve sizler için araştırdık. İşte paha biçilmez vücutlarımızın paha biçilen kısımlarının kara borsadaki fiyatları:

Kornealarımız bir numune ya da nakil işlemi için kullanılacağı zaman yaklaşık 67,540 TL ediyor.

Akciğerlerimiz ise biraz daha tuzlu. Nakil işlemlerinde akciğerlere biçilen ortalama değer 927,552 TL.

Satılan organların en meşhuru olan böbreklerin değeri ise aynı değerlendirmeye göre 472,781 TL.

Yaşadığınız sürece iskeletinizin tamamını satmanız elbette imkânsız; ancak yapılan tahmini hesaplamalara göre iskeletinizin değeri 22,513 TL.

Bize can veren ve yaşamın kaynağı olan kalbimiz ise bu önemli görevine uygun olarak birazcık tuzlu: 1,913,639 TL.

Meşhur deyimi yanıltır şekilde herkesin ciğeri beş paradan fazla ediyor. Kıymetli organımız karaciğerin değeri 468,278 TL.

Yaşamımızın taşıyıcısı olan kanımız da oldukça değerlidir. Yapılan değerlendirme, yarım litre kanın 1,013 TL değerinde olduğunu göstermiştir.

En önemli koruyucumuz olan cildimizin fiyatı ise 6 santimetrekare için 27 TL'dir.

Elbette vücut kısımları yalnızca numune ya da nakil için satılmıyor. Hepimizin hatırlayacağı "Body Worlds" ve benzeri sergiler için satışı yapılan vücut parçalarının değeri ise şu şekilde:

İnsan kafasının bir kısmının sergilenmek üzere alındığı fiyat 5,418 TL.

Bedenden alınan boylamasına bir kesitin fiyatı ise 54,180 TL.

Sergi için alınan ve sigara içen bir insana ait olan akciğerlerin fiyatı 13,003 TL.

Body Worlds sergisinin bir el için verdiği para ise 668 TL.

Şimdi de gelelim vücudumuzda bulunan metallerin değerine...

70 kilogram ağırlığındaki bir insanın vücudunda 0.2 miligram altın bulunuyor. Bu miktarda altının satış fiyatı 0.0299 TL.

Vücutlarımız aynı zamanda 1.75 miligram platin barındırıyor. Bu miktardaki platinin değeri ise 0.00002 TL.

Vücudumuzda bulunan bir başka metal ise bakırdır ve vücudumuzdaki ortalama miktarı 0.00003795 miligramdır. Bu miktarda bakırın değeri ise 0.00001 TL.

Gelelim vücudumuzun sahip olduğu enerjiye...

Vücudumuzun ürettiği elektrik, 100 watt'lık bir ampulü 24 saat boyunca çalıştırabilecek güçtedir. Bu da yıl bazında hesaplandığında 557.478 TL'lik elektrik harcamasına denk gelmektedir.

Ortalama bir insanın bir günde attığı adım sayısı 3,500, gittiği mesafe ise 1.75 kilometredir. Bu da yılda yaklaşık 639 kilometreye denk gelmektedir. Bu mesafeyi arabayla giderseniz yapacağınız yakıt masrafı ise 230 TL'dir.

Son olarak gelelim beynimize...

Beyinlerimizin 100 terabayta kadar bilgi saklayabildiği düşünülmektedir. Bu da 4 terabayt bilgi saklayan modern hard disklerin 25 katıdır. Bu hesapla beyinlerimizin saklayabildiği bilginin değeri 11,245 TL'dir.

Artık bedeninizi daha çok sevebilirsiniz. Çünkü o en mükemmel ve en kıymetli makinedir... 😍

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
john-parker

merhaba hastalarımız için acilen 1 böbreğe ihtiyacımız var. Eğer bir donör olmak istiyorsanız veya bugün bir hayat kurtarmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki e-posta adresinden bize yazın. Böbrekleriniz için size 300.000 00 $ teklif edeceğiz,% 100 güvenli işlemler sağlayacağınızı garanti ediyoruz. Bizimle, her şey ulusal böbrek vakfının kanuna göre yapılır ve bağışçı sadece sağlıklı insanlar için seyahat etmeye hazır olmalıdır. Daha fazla zaman kaybetmemek için aşağıdaki e-posta linkimizden bize ulaşın. muratfulton77@gmail.com, size yardımcı olmak için burada olduğum için endişelenmeyin. Selamlar Dr, murat fulton hastane

john-parker

merhaba hastalarımız için acilen 1 böbreğe ihtiyacımız var. Eğer bir donör olmak istiyorsanız veya bugün bir hayat kurtarmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki e-posta adresinden bize yazın. Böbrekleriniz için size 300.000 00 $ teklif edeceğiz,% 100 güvenli işlemler sağlayacağınızı garanti ediyoruz. Bizimle, ve her şey yasaya göre, ulusal böbrek vakfı yapılır. artık zaman kaybetmeyin, aşağıdaki e-posta adresimizden bize ulaşın. comcalimehmet221@gmail.com, size yardımcı olmak için buradayım gibi bir endişeniz olsun. Selamlar Dr, Comcali Mehmet hastane

alex-garrison

Eğer ALBERTWILSONGENERALHOSPITAL'e hoş geldiniz senin tüm yenmek için böbrek satmaya ilgi Malî yükümlülükler, bedelsiz, yükümlülük teklif etmiyoruz Uluslararası hastalara tedavi aramak için yardım dünya standartlarında doktor. Bir böbrek almak ister misin böbreğini satmak? Böbreğini satmak için bir fırsat bulun finansal çöküş nedeniyle büyük para ve bilmiyorum ne yapmalı, bugün bize ulaşın ve yapacağız biz böbrek için iyi miktarda para sunuyoruz Biz birinci sınıf tıbbi tedavi için uzmanım Kalp cerrahisi, spinal füzyon cerrahisi, mastektomi sleeve Cerrahi ve diğer büyük ameliyatlar. Arabanıza yardım edin ve mobil aracılığıyla şu an: + 2349024008683.or naber bizi. Email: albertwilson260@gmail.com Acil cevabınızı bekleriz İyi şanslar

doctormcmahon-gary

Merhaba ben Doktor Mcmahon Gary. Çok iyi sağlık koşullarında acilen böbrek vericilerine ihtiyacımız var ve süreç boyunca donöre bakacağız, burada e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz: Doktormcmahonhospitalservices@gmail.com veya telefon numarası +16194929809 whatsApp veya arayın. adı Dr Mcmahon Gary. size iyi teklif edeceğiz Böbrek için para miktarı. Klinik hizmetlerinde nefrologum. Kliniğimiz böbrek cerrahisinde uzmandır ve böbrekler ile böbreklerin alıp verilişini alışılagelmiş donör ile tedavi ederiz. Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt, Amerika Birleşik Devletleri, Astria, Almanya, malysia, libya, ispanya Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen Bize bir e-posta göndermek için çekinmeyin. Saygılarımla, Dr. Mcmahon Gary ..........

umar-shetty

Böbreğinizi 800.000 ABD $ satmak ister misiniz? Sensin Paranızı para için satmak için bir fırsat arıyoruz Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz Yapın, bugün bize ulaşın ve size iyi teklif edeceğiz Böbrek için para miktarı. Benim adım Doktor UMAR UMAR Kliniğinde nefrologum. Kliniğimiz Böbrek Cerrahisinde uzmanlaştık ve tedavi ediyoruz. Böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu Karşılık gelen donör Biz Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt'te bulunmaktadır Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Email: doctorumarclinic@gmail.com İçtenlikle DR UMAR.

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Altın
Görüş Bildir