Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Organlarınızı Satmak İstediğinizde Kazanacağınız Para Sizi Biraz Şaşırtacak!

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Hayır, bedenlerimiz elbette alınıp satılmak için değil... Ancak insan vücudundaki organların ve enerjinin ederini merak ettik ve sizler için araştırdık. İşte paha biçilmez vücutlarımızın paha biçilen kısımlarının kara borsadaki fiyatları:

Kornealarımız bir numune ya da nakil işlemi için kullanılacağı zaman yaklaşık 67,540 TL ediyor.

Akciğerlerimiz ise biraz daha tuzlu. Nakil işlemlerinde akciğerlere biçilen ortalama değer 927,552 TL.

Satılan organların en meşhuru olan böbreklerin değeri ise aynı değerlendirmeye göre 472,781 TL.

Yaşadığınız sürece iskeletinizin tamamını satmanız elbette imkânsız; ancak yapılan tahmini hesaplamalara göre iskeletinizin değeri 22,513 TL.

Bize can veren ve yaşamın kaynağı olan kalbimiz ise bu önemli görevine uygun olarak birazcık tuzlu: 1,913,639 TL.

Meşhur deyimi yanıltır şekilde herkesin ciğeri beş paradan fazla ediyor. Kıymetli organımız karaciğerin değeri 468,278 TL.

Yaşamımızın taşıyıcısı olan kanımız da oldukça değerlidir. Yapılan değerlendirme, yarım litre kanın 1,013 TL değerinde olduğunu göstermiştir.

En önemli koruyucumuz olan cildimizin fiyatı ise 6 santimetrekare için 27 TL'dir.

Elbette vücut kısımları yalnızca numune ya da nakil için satılmıyor. Hepimizin hatırlayacağı "Body Worlds" ve benzeri sergiler için satışı yapılan vücut parçalarının değeri ise şu şekilde:

İnsan kafasının bir kısmının sergilenmek üzere alındığı fiyat 5,418 TL.

Bedenden alınan boylamasına bir kesitin fiyatı ise 54,180 TL.

Sergi için alınan ve sigara içen bir insana ait olan akciğerlerin fiyatı 13,003 TL.

Body Worlds sergisinin bir el için verdiği para ise 668 TL.

Şimdi de gelelim vücudumuzda bulunan metallerin değerine...

70 kilogram ağırlığındaki bir insanın vücudunda 0.2 miligram altın bulunuyor. Bu miktarda altının satış fiyatı 0.0299 TL.

Vücutlarımız aynı zamanda 1.75 miligram platin barındırıyor. Bu miktardaki platinin değeri ise 0.00002 TL.

Vücudumuzda bulunan bir başka metal ise bakırdır ve vücudumuzdaki ortalama miktarı 0.00003795 miligramdır. Bu miktarda bakırın değeri ise 0.00001 TL.

Gelelim vücudumuzun sahip olduğu enerjiye...

Vücudumuzun ürettiği elektrik, 100 watt'lık bir ampulü 24 saat boyunca çalıştırabilecek güçtedir. Bu da yıl bazında hesaplandığında 557.478 TL'lik elektrik harcamasına denk gelmektedir.

Ortalama bir insanın bir günde attığı adım sayısı 3,500, gittiği mesafe ise 1.75 kilometredir. Bu da yılda yaklaşık 639 kilometreye denk gelmektedir. Bu mesafeyi arabayla giderseniz yapacağınız yakıt masrafı ise 230 TL'dir.

Son olarak gelelim beynimize...

Beyinlerimizin 100 terabayta kadar bilgi saklayabildiği düşünülmektedir. Bu da 4 terabayt bilgi saklayan modern hard disklerin 25 katıdır. Bu hesapla beyinlerimizin saklayabildiği bilginin değeri 11,245 TL'dir.

Artık bedeninizi daha çok sevebilirsiniz. Çünkü o en mükemmel ve en kıymetli makinedir... 😍

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mayada-emrah

a(-) kan grubu böbrek isteyen ulassın acıl lazım para

alexis-marcos

Lütfen dikkat, Bu, genel halki bilgilendirmek için Saglikli ve% 100 ciddi olan Bay veya Bayan Böbreklerine bagista bulunmak acilen Dr. Dr. Guray Dogan Sesçuk, Cerrahi Hastanesinde Nefrologum .. Böbrek nakli için burada olan bir sürü hastamiz oldugu için. Dir-dir Nedeniyle böbrekinizi para için bagista bulunma firsati ariyorsaniz Mali bozulma, Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakilde uzmanlasmistir. Ve diger organ tedavileri için de, böbreklerin satin alinmasi ve nakli ile ilgileniyoruz Yasayan ve saglikli bir donörle birlikte. Böbreklerimiz için 500,000.00 USD teklif ediyor, Böbrek bagisiyla ilgileniyorsaniz veya ilgileniyorsaniz lütfen tereddüt etmeyin E-posta ile bize ulasin: (drdogankidneyhospital@gmail.com) Saygilarimla ... Dr.Guray Dogan Sescuk drdogankidneyhospital@gmail.com Dr.Güray Dogan Sesçuk Cerrahi Hastanesi drdogankidneyhospital@gmail.com

wise-homies

Merhaba iyi günler i st philomena katolik hastanesinde dr grace temsilcisi olduğumuz hastanemize bir hastayı kurtarmak için acil bir böbrek vericisine ihtiyacımız var ve ajansımız herhangi bir gönüllüyü 420.000 $ toplamı ödemeye hazır. Daha fazla bilgi için lütfen e-posta yoluyla daha fazla bilgi için bize ulaşın (stphilomenacatholicahospital@gmail.com)

chioma-chukwuka

Borçlusun Sağlık masrafları için, ya da borç ödeyerek veya finansal bozulma durumunda para toplamak mı gerekiyor? Bekleyin! Böbrekinizi Opsiyon olarak satmayı düşünün. Bugün böbrek satmak istersen. Hemen bize mesaj gönderin. Maksimum 300.000 ABD doları tutarında bir böbrek satın alınır. Ulusal vakıf halen sağlıklı böbrek satın alır. Benim adım Dr. Bacillus Ulusal Hastanesi'nde nefroloji uzmanı Dr. Alex Heater'dir. Hastanem Böbrek Cerrahisi ve Böbrek Cerrahisi uzmanlaşmıştır. aynı zamanda bağışta bulunan bir böbrek alıp nakletmekle de ilgileniyoruz. Biz Hint, Kanada, İngiltere, Türkiye, ABD, Malezya, Güney Afrika, Nijerya, vb bulunmaktadır. Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, bizimle e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: ubthkidneyfoundationinfo@gmail.com veya whatsapp +17208200126

thomas-endurance-iceboss

Lütfen dikkat, Bu, genel halkı bilgilendirmek için Sağlıklı ve% 100 ciddi olan Bay veya Bayan Böbreklerine bağışta bulunmak acilen Dr. Dr. killion, Cerrahi Hastanesinde nefrologum .. Böbrek nakli için burada olan bir sürü hastamız olduğu için. Dır-dir nedeniyle böbrekinizi para için bağışta bulunma fırsatı arıyorsanız mali bozulma, Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakilde uzmanlaşmıştır. ve diğer organ tedavileri için de, böbreklerin satın alınması ve nakli ile ilgileniyoruz Yaşayan ve sağlıklı bir donörle birlikte. Böbreklerimiz için 500,000.00 USD teklif ediyor, Böbrek bağışıyla ilgileniyorsanız veya ilgileniyorsanız lütfen tereddüt etmeyin E-posta yoluyla bize ulaşın: (killionkidneyhospital@gmail.com) Saygılarımla ... Dr öldürülmesi Dr.killionkidneyhospital@gmail.com Dr.killion daneil böbrek Cerrahi Hastanesi Dr.killionkidneyhospital@gmail.com

Başlıklar

Altın
Görüş Bildir