Virüs Unutuldu, İzdiham Oluştu: İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden O Görüntüler İçin Özür

 > 
0PAYLAŞIM

İzmir'in Konak ilçesinde yapılan yardım kolisinin dağıtımı sırasında izdiham oluşması ve koronavirüs tedbirlerinin unutulması tepkilere neden olurken, İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaşananlardan üzüntü duyduklarını belirterek, özür diledi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Konak ilçesine bağlı 2’ci Kadriye Mahallesi sakinlerine gıda ve hijyen malzemeleri dağıtıldı. 

Kolilerin dağıtımı sırasında yaşanan izdiham sırasında koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı dikkat çekti.

AKP Konak İlçe Başkanı, izdihamla ilgili belediyeye tepki gösterdi 🎥

Sosyal medyada görüntülerin yayınlanmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden de açıklama geldi: "Özür borcumuz olduğunun farkındayız"

İhtiyaç sahibi vatandaşlardan özür dilenen açıklamada özetle şu ifadelere yer verildi:

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ekiplerinin bir mahallemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere, erzak dağıtımı sırasında ortaya çıkan görüntüler nedeniyle son derece üzgünüz. Tüm kamuoyuna ve öncelikle de yaşanan izdiham nedeniyle yardıma ulaşamayan gerçek ihtiyaç sahiplerine bir özür borcumuz olduğunun da farkındayız. Bu yıl, 250 bin gıda paketinin dağıtımını sessiz sedasız yapan, özellikle pandeminin patlak verdiği mart ayından beri ‘Biz Varız’ sloganıyla kusursuz bir dayanışma tablosu çizen, deprem sonrası binlerce hemşerimiz evsiz kalmışken bile en ufak karmaşaya izin vermeyen organizasyon başarısını bu son olayda neden tekrarlayamadığımız elbette sorgulanacak, bu görüntüler üzerinden eleştirilerde bulunulacaktır”.

“İzdiham yaşanmasına neden olan süreç, sadece bir mahallemizde iletişim kopukluğu ve personelimizin bu duruma hazırlıksız yakalanması sonucu ortaya çıkmıştır. Yetkili amirlerin talimatı üzerine bölgede dağıtım durdurulmuş, araçlarımız mahalleden geri çekilmiştir. Söz konusu görüntüler nedeniyle büyük üzüntü yaşadığımızı bir kez daha belirtir, sosyal yardımlarımızı ülkede ve kentimizde kimsenin yardıma ihtiyaç duymadığı güne kadar yine sessizce sürdüreceğimize söz veririz”.

SMA Hastaları İçin Yardım Çağrısı Yapan Cem Yılmaz'dan 'Büyük Oyun'u Görenlere Tepki - onedio.com
SMA Hastaları İçin Yardım Çağrısı Yapan Cem Yılmaz'dan 'Büyük Oyun'u Görenlere Tepki - onedio.com
TÜİK Rakamları Açıkladı: İşte Türkiye'nin Yıllık Enflasyonu - onedio.com
TÜİK Rakamları Açıkladı: İşte Türkiye'nin Yıllık Enflasyonu - onedio.com
Onlar da Koronaya Dayanamadı: Avrupa'nın En Büyük Genelevi Pascha İflasını Açıkladı - onedio.com
Onlar da Koronaya Dayanamadı: Avrupa'nın En Büyük Genelevi Pascha İflasını Açıkladı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir