Video Tabanlı Sosyal Ağ Girişimi Web.Tv Yayında!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Video Tabanlı Sosyal Ağ Girişimi Web.Tv Yayında!

Video Tabanlı Sosyal Ağ Girişimi Web.Tv Yayında!

İnternet dünyasının en dikkat çekici ürünlerinden video paylaşımları ile sosyal ağın birleştiği alanda artık bir Türk girişimi yer alıyor. TurkTicaret.net’in cep telefonu veya webcam aracılığıyla kendi TV kanalını oluşturabildiği video tabanlı sosyal ağ girişimi web.tv, yayınlarına başladı.

Kullanıcılara internet üzerinde kendi yayınlarını yapma fırsatı veren Web.tv’de de ziyaretçiler, oluşturulan kanalı takip edebiliyor, izledikleri videoyu beğenip yine video ile yorum yapabiliyorlar. Şimdilik test aşamasında olan site aynı zamanda kullanıcılarına mobil veya webden ücretsiz olarak canlı yayın yapma imkanı tanıyor.

İnsanların izlediği ya da beğendiği her içeriklerde iz bırakmasını ve birbirleriyle olan etkileşimini artırmayı amaçlayan Web.tv üzerinden playlist mantığıyla yayın akışı oluşturup sizi takip edenlere ve arkadaşlarınıza ne zaman ne yayınlayacağınızı belirlemek de mümkün.

Diğer yandan canlı yayınlar, bilgisayar veya web.tv’nin mobil uygulaması aracılığıyla izlenebilirken, yayınlar belirli grup veya kişiye özel yapılabiliyor. Kurumsal alanda ise şirketler firmadi.web.tv gibi alan adı altında kendi tanıtımlarını yaparken veya çalışanlarına yönelik şirket içi eğitimler verebiliyorlar.

Web.tv’nin öne çıkan sosyal özelliklerinden bir diğeri ise, kullanıcıların video çekmeden sadece sosyalleşerek kanallarını besleyebilmeleri ve takipçilerine eğlenceli içerikler sunabilmeleri. Ayrıca yayın akışı oluşturarak takipçilerinizin kanalınızdaki yayınları önceden öğrenmesini de sağlayabiliyorsunuz.

Youtube’un özgün içerikli kanallar üzerinden yürüttüğü sponsorluk bazlı reklam modeli, düzenli ve kaliteli içerik üreten kullanıcıları teşvik eden unsurlardan biri. Görünüşe göre Unilever gibi büyük şirketlerin yıllık 10 milyon dolar civarındaki miktarlarda sponsorluk bedeli ödediği bu kanalların benzerlerini her ne kadar bu çapta olmasa da Web.tv’de görmek mümkün olacak. Şimdilik sadece davetiye ile üye kabul eden Web.tv’nin ilerleyen süreçte daha çok kullanıcının hayatında yer edecek gibi görünüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Youtubecep telefonuweb
Görüş Bildir