Görüş Bildir

VGM Sonuçları Açıklandı Mı? VGM Bursundan Kimler Yararlanacak, VGM Bursu Kaç TL?

Anasayfa > Güncel

Vakıflar Genel Müdürlüğü, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine burs imkanı sağlıyor. Artan kiralara ve market fiyatları sebebiyle öğrenciler, yaklaşık iki yıl aradan sonra başlayan yüz yüze eğitimde geçinmelerine yardımcı olacak burs imkanlarından yararlanmak istiyor. VGM bursu, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine veriliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, VGM bursu için başvurularını geçtiğimiz günlerde tamamlamıştı. Şimdi gözler VGM burs sonuçlarında. Peki, VGM bursu ne zaman açıklanacak? İşte VGM burs ile ilgili tüm detaylar…

VGM burs başvuruları sosyal medyanın gündeminde. Özellikle üniversite öğrenciler, yeniden başlayan yüz yüze eğitimde ekonomik anlamda zor günler geçiriyor. Birçok üniversite öğrencisi barınma sorunu yaşarken, kurumların vereceği bursları araştırıyor. Bu burslar içinde en öne çıkan ise kuşkusuz VGM bursu.

VGM Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

VGM Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün 'sıkça sorulan sorular' başlıklı bölümünde 'Yükseköğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumundan (Kyk) Burs Almak Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan Yararlanmaya Engel Midir?' sorusuna verilen yanıtta 'Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (e) fıkrasına göre kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler yükseköğrenim bursundan yararlanamaz. Bu nedenle “Kurumumuz Burs Başvuru Sonuçları”, KYK’nın burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyurulmaktadır. ' ifadeleri yer aldı.

Bu bilgilere göre yükseköğrenim VGM burs başvuru sonuçları KYK burs sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecek. KYK sonuçlarının ise ne zaman açıklanacağı hakkında henüz bir duyuru yapılmadı.

Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

Geçtiğimiz yıl VGM ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 21 Kasım tarihinde açıklanmıştı.

VGM Bursu Ne Kadar?

VGM Bursu Ne Kadar?

2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmiştir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
3
2
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?