Vestel, Akıllı Telefonu Venüs'ü Gösterdi!

 > -

Vestel, Akıllı Telefonu Venüs'ü Gösterdi!

Vestel, Akıllı Telefonu Venüs'ü Gösterdi!

Vestel, ilk akıllı telefonu Venüs'ü IFA'da resmi olarak görücüye çıkardı!

Vestel , akıllı cep telefonu Venus'ü ilk kez Berlin'de düzenlediği toplantıda görücüye çıkardı. Vestel, Venus ile dünya standartlarındaki mobil teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla Türk tüketicisiyle buluşturmayı hedefliyor. Akıllı cep telefonu Vestel'in gelecek dönemdeki en önemli ihracat ürünleri arasında yer alıyor. Vestel'in Avrupa'da kendi teknolojisi ve özgün tasarımıyla akıllı cep telefonu üretme kapasitesine sahip çok az firmadan biri olduğunu belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan , "Hem yerli üretim sayesinde yabancı markalı cep telefonu ithalatını azaltarak cari açığın küçülmesine katkıda bulunacağız hem de akıllı cep telefonu ihracatıyla birlikte ülkenin ihracat kapasitesini artırma yönünde önemli bir adım atacağız. Üç yıl içinde Türkiye perakende pazarında yıllık 2 milyon adet, ihracatta ise 1 milyon adet satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyoruz. Akıllı cep telefonu üretiminin yaratacağı ek istihdamın da 4 bin kişiyi aşmasını öngörüyoruz" diye konuştu.

Vestel, Manisa'daki Vestel City'de Türk mühendislerce geliştirilen, yerli tasarım ve üretim eseri akıllı cep telefonu Venus'ü Berlin'de tanıttı. Venus, Eylül ayında Türkiye çapındaki Vestel mağazalarında tüketiciyle buluşuyor. Vestel, akıllı cep telefonunu Venus X ve Venus V olmak üzere iki farklı modelle satışa sunuyor. Venus X keskin, Venus V yuvarlak hatlı tasarımıyla dikkat çekiyor. Her iki modelde 5.0" ve 5.5" ekran büyüklükleri ile siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan , akıllı cep telefonu Venus'un Türkiye ve Vestel için önemini şöyle ifade etti:

Android işletim sistemli Venus için Google'la anlaşma yapan Vestel, Vestel Google servislerini (Google Play) yasal olarak kullanma hakkına sahip ilk ve tek Türk üretici oldu. Venus 5.0 V ve 5.0 X, 4 çekirdekli Qualcomm işlemcisi ve uzun pil ömrü ile ön plana çıkıyor. Venus 5.5 V ve 5.5 X ise 4G özelliği, NFC teknolojisi, 13 MP kamerası ve 4 çekirdekli 1.4 GHz Qualcomm Snapdragon 400 işlemcisi ile dikkat çekiyor.

Vestel akıllı cep telefonu pazarına girerken Türkiye ekonomisine ve itibarına katkının en önemli motivasyonlardan biri olduğunu vurgulayan Erdoğan şöyle konuştu:

Türkiye'de yılda 10 milyon cep telefonu satıldığını ve yaklaşık 1 milyon telefonun da yurt dışından getirildiğini belirten Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

Vestel, akıllı cep telefonunun üretim, LCM, metal press, SMD dizgi, TSP üretimi, plastik enjeksiyon, son montaj ve paketleme aşamalarını Vestel City'de kendi teknolojisiyle gerçekleştiriyor. Akıllı cep telefonunun, Vestel'in gelecek vizyonunda lokomotif ürün olarak konumlandırıldığını vurgulayan Erdoğan hedeflerini açıkladı:

Akıllı cep telefonunda ekran boyutlarının büyüdüğünü ve telefonların artık görüntüleme cihazı haline geldiğini söyleyen Erdoğan şöyle konuştu:

Vestel'in yaklaşık dört yıldır Smart TV pazarında dünyanın en büyük markaları ile birlikte Smart TV platformları işlettiğini vurgulayan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

Mobil dünyadaki hızlı büyümenin Vestel'e pazarda önemli fırsatlar sunduğunu vurgulayan Erdoğan şunları ifade etti:

Vestel'in akıllı cep telefonu Venus, Türk tüketicisine sunduğu zengin yerel içerikle de rakiplerinden ayrışıyor. Venus, Therapy, Mevlevi, Nazar Boncuğu gibi ara yüzler ve yeni yorumlarıyla Çayda Çıra, Üsküdar'a Gider İken, Silifke'nin Yoğurdu, Misket gibi ezgilerle yerel kültür öğelerini de barındırıyor.

Venus sayesinde Türk tüketicisinin dünya standartlarında akıllı cep telefonu teknolojisine uygun fiyatlarla ulaşabileceğini söyleyen Erdoğan , "Akıllı mobil teknolojiyi yaygınlaştırmak için önemli bir adım atıyoruz. Bu yaygınlaşma, bilgiye erişimin kolaylaştırılması ve bilgi toplumuna geçişi hızlandırmak için de önemli bir gelişmedir" dedi.

Vestel'in ar-ge ve üretim kadar tasarımda da iddialı bir marka olduğunu belirten Erdoğan , "Venus henüz satışa sunulmadan, uluslararası tasarım yarışmaları A Design Award ve Plus X Award'dan tasarım ve kullanım kolaylığı dallarında toplam dokuz ödülle döndü. Venus, şık tasarımıyla da tüketicinin beğenisini kazanacak. Venus'ün dünya standartlarındaki teknolojisi, şık tasarımı ve erişilebilir fiyatları sayesinde tüm mevcut ve potansiyel akıllı cep telefonu tüketicilerine ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

Venus, Vestel'in Türkiye'nin dört bir yanındaki 1.250 mağazasında satışa sunuluyor. Gelecek dönemde Venus'ün, GSM operatörlerinin mağazalarında da tüketiciyle buluşması hedefleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir