Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vejeteryan Olmanız İçin 5 Sebep

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Vejeteryan Olmanız İçin 5 Sebep

Vejeteryanlık yükselen bir trend. Aslında belki de hepimizin olması gereken şey. İşte size vejeteryan olmanız için 5 sebep.

Uzun Vadede Sağlığınız İçin İyidir
Vejeteryan olduğunuzda öncelikle kalbiniz ve ciğeriniz size teşekkür eder. Vejeteryan yemekleri sadece vücut için iyi olan şeyleri barındırırlar, etin ise yarardan çok zararı vardır. Meyve ve sebzeler daha çok vitamin ve mineral içerir.

Çiftlik Hayvanları Düşündüğünüz Kadar Sağlıklı Değiller
Buraya korkunç (ama gerçek) videolar da ekleyebilirdik ama açıkçası tepkilerden çekindik. Ne yazık ki bu hayvanlar reklam filmlerinde gördüğümüz neşeli inek ve tavuklardan oluşmamakta. Bu hayvanların çoğu, acayip yemlerle ve acayip ortamlarda beslenip acayip şekillerde soframıza geliyorlar.

Vücudunuz Vejeteryan Olarak Dizayn Edilmiştir
Otçul hayvanlardan evrimleştiğimiz ve sindirim sistemimizin bir çok parçası (örneğin bağırsak) otçul hayvanlarınkine benzediğinden vejeteryan olmak çok mantıklı gözüküyor. Her ne kadar vücudumuz eti de sindirmeyi başarabildiyse de vücudumuz ot için evrimleşmiştir.

Çocuklarınıza Daha İyi Bir Çevre Bırakmak
Et üretimi ve tüketimi sandığınızdan çok daha fazla çöp üretmektedir. Çok büyük su kaynağı ve arazi gerektiren et üretimi eğer çöpleri de uygun şekilde atmazsa mikroplar için çok uygun bir ortam oluştururur.

Siz İnsansınız
Klişe gelebilir ama sonuç olarak insanız ve bizim gibi bu dünyada yaşayan canlıların acı çekerek beslenmeleri ve öldürülüp soframıza getirilmeleri doğru bir şey değil. Sadece lezzet duygumuzu pekiştirmek için hayvanları öldürmek çok doğru gözükmüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
michael-wazowski

canım sıkıldığı için vejeteryan oldum. Aç kaldım. Yumurta yedim. Lahana yedim. Bamya yedim. Vazgeçmiyorum ama çok zor. Ayrıca Müslümanımda. Vejeteryan ateisttir lafını bırakın bi kenara ya. Çoğu insan tavuk ciğeri, sakatat, pırasa yemez. Onlarda bir nimeti reddiyorlar. Bu açıdan bakarsan, ohohohoho

ahmet-refik

Şimdi ; ben yaratılışa inanan biri olarak evrim olayını saçma buluyorum ve bulmaya devam ediyorum... Maymun ve şebeklerle bir akrabalığım yok , olanlar düşünsün... Gelelim asıl konuya ; bir detayı atlıyorsunuz... Doğada avcı/yırtıcı grupta yer alan tüm canlıların gözleri öne doğru bakar ve bu canlılar doğuştan avcı olup , E-T-O-B-U-R-D-U-R... Yine doğada av/yiyecek olarak yaratılmış tüm canlılarında gözleri öne değil yanlara doğru bakar...Ve bu canlılarda O-T-O-B-U-R-D-U-R... Temel mantık bu kadar basit iken araya ıvır zıvır sokup , yok biz aslında vejeteryanız , çiçek , böcek olayına girmeye gerek yok... Canım sen avcı olarak yaratıldın... Ne gerekiyorsa onu yap , fazla kafanı yorma bazı şeylere... Şimdi , bir mangal olacaktı şöyle buram buram.... Of offf....

nilayybastak

otları inekler,koyunlar yesin bizde dolaylı yollardan otları yerik zaten :D

zk.burak

Konuyu açan kişinin lafları ''Sadece lezzet duygumuzu pekiştirmek için hayvanları öldürmek çok doğru gözükmüyor.'' lan kafan sokam 'Sadece lezzet' ne demek kafasız tosbağa illa hakaret ettirttireceksiniz insana, et bir besindir ve besin ihtiyaçtır yediğimiz hiç bir şey gereksiz değildir, heralde açık lise mezunusun hiç biyoloji öğretmeniniz olmadı heralde...Okuyan insanlarda cahil olabilir.

haticeguclu

biz değil ama bu haberi yapanın bi sığırdan evrimleştiği kesin!

Başlıklar

etmeyvetrend
Görüş Bildir