Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vejetaryenlerin #KurbanCinayettir Diyerek Bayrama Tepki Göstermesi Tartışma Yarattı

781PAYLAŞIM

Bu yıl da Kurban Bayramı, vejetaryenler tarafından tepkiyle karşılandı. Sosyal medyada #KurbanCinayettir diyerek TT yapanlara tepki de çoktu. Anlayacağınız sosyal medya ikiye bölündü ve Kurban Bayramı tartışması çıktı. Gelin bakalım kimler, neler söylemiş ve neler olmuş?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da veganlar ve vejetaryenler #KurbanCinayettir diyerek Kurban Bayramı'na tepki gösterdi.

Sosyal medyayı ikiye bölen tartışmada gelin bakalım kimler, neler söyledi?

Kurban Bayramı'na karşı çıkanlar...

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

👇

twitter.com

Ve bayramı savunanlar...

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Peki, siz ne diyorsunuz bu tartışmaya?

Aşağıda konuşalım!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

Veganlar hârici şu etikete yazan arkadaşlar mütemâdiyen BigMac falan gömüyorlar, veganlar zâten bayram yokken de "ceset yediğimiz" iddiasındalar..

isimsiz-insan

makyajda yapmayın o zaman

thedarkrising

Ben kurban bayramında hayvanların canlı canlı kesilmesine karşıyım sadece. Bayıltılıp kesilseler keşke.

bianb

Veganlarda onca bitkiyi koparıp koparıp yiyor o işkence ve cinayet olmuyorda kurban mı cinayet oluyor bırakın bu boş duyar kasmayı gözünüzü seveyim

rrr

bitkiye işkence? işkence nedir, acı çektirmek, acı nasıl oluşur, merkezi sinir sistemi falan.. bitkide sinir var mı? hayır. boş kıyaslamalar yapmayın, o zaman bir amip de canlı diye acı çekebileceğini düşünebiliriz. buradaki kıstas canlıdaki gelişmişlik, hissedebilme yetisi, kuşlarla birlikte memeliler yani sıcak kanlı canlılar kendi yavrularını koruyacak içgüdüye duygulara sahip, belki çok zeki değiller ama mesele sadece biyolojik olarak canlı olmak değil, bizim kadar acıyı hissedebilirler gelişmişliklerinden ötürü.

lastworld

acı çekmiyorsa yiyelim mi bütün strateji bu mu? Felçli insanları kesip yiyin o zaman amk mantıga bak

rrr

bana mı diyosun sen onu? okuduğunu anlama becerisine sahip ol. bitki de mi yemiycen nereye varıyosun burdan. bitki kesmenin işkence olmadığını açıkladım bu şekilde, bir strateji kasmadım zaten bariz birşeyi ortaya koydum anlamayanlar için. mesele gelişmişlik, acı duymasa da felçli insan korkar, ne kadar saçma bi muhabbet bu düşünüp sonra yaz en azından karşı çıkacağım sağlam şeyler olur veya katılacağım. zaten yorumunu beğenenler sanırım başka haberleri düşünüp beğenmiş, hayvanlar kesilirken acı çekmiyor diye saçma bi tweet atılmş, bitkileri kastettiğini düşünmemiştir o üç kişi, ama nedense benim bildirim kutuma cevap düştü.

rrr

ihtiyacın kadarını yersin, fazlasını değil, hele canlı acı çekiyorsa buna dikkat edersin evet budur mesele. O zaman götünü sandalyeye koyuyosun ama canı yok bu mu strateji diye seni ayağa alalım hayatımdaki en mantıksız karşı çıkış oldun. belki de kurbanı savunuyosun o işler acı çekmeyle olmuyor diyip et yemeyi mi savunuyosun anlamıyorum, bitki yemeyelimden daha mantıklı en azından ama baya üstü kapalı o zaman da ne bok dediğin. daha neyi savunduğun belli değil, kendi mantığını açıkla bakalım.

bianb

İnsanlar cinayet işlemiyor ibadetini yerine getiriyor insanların ibadetine biraz saygınız olsun cinayet diye kurbanı adlandırmanız çok yakışıksız bir söylem.

gercegibul

Olayın gerçekleri ile ilgilenen buyursun gelsin boş boş lafı uzatmaya gerek yok

Görüş Bildir