Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Veee Büyük Final: Sizce Dünyanın En İyi Filmi Hangisi?

-

Şu anketlerde:

Dev Anket: Gelmiş Geçmiş En İyi Filmleri Sizin Oylarınızla Seçiyoruz!

Dünyanın En İyi Filmlerini Sizin Oylarınızla Seçtiğimiz Ankette 2. Tur

Şimdi Çeyrek Final Zamanı: Dünyanın En İyi Filmlerini Siz Seçiyorsunuz!

Yarı Final Zamanı: Sona Yaklaşıyoruz, Dünyanın En İyi Filmlerini Siz Seçiyorsunuz!

verdiğiniz oylara göre finalistler belli oldu! Peki ama dünyanın en iyi filmi hangisi?

Not: Filmler birbiriyle kuraya göre karşılaştırılmıştır.

Oylama 21 Mayıs Perşembe günü saat 15:00'a kadar devam edecektir!

1. Sizce dünyanın en iyi filmi hangisi?

The Lord of the Rings Trilogy (Yüzüklerin Efendisi Serisi)
The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli)

2. Peki ya, en iyi 3. film hangisi

Fight Club (Dövüş Kulübü)
V for Vendetta

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
legolas62

1. Tabiiki TheLord of The Rings 2. Hobbit 3. AlacakaranlıkEfsanesi 😎 4. Büyük Hazine 5. Mumya 😄 bide Pis7li olabilir

Gizli Kullanıcı

Fight Club (Dövüş Kulübü) kim seçti la bunu.

winchester-girl

zevkler tartisilmaz arkadaslar siz LOTR sevenlere ergen diyorsunuz ama yasi baya 40 larda birisi bile LOTR izliyor lutfen hakaret etmeyiniz

udikisilik

Esaretin Bedeli'yle kıyaslayacak daha güzel bi film bulamadınız mı? LOTR sadece çok başarılı bir ergen filmidir.

bekir-sayi

Hm oq.

udikisilik

Ahan da bir ergen

pistantrofobia

Yoruma gelen yanıt tezinizi doğrulamış :) :)

bekir-sayi

Bu seri en yüksek eleştiri sayısı alan filmdir, en yüksek eleştiri düzeyi alan film serisidir. IMDb'deki en iyi puana sahip seridir. (Baba'yı bile geçti.) En fazla Oscar kazanan seridir ve son filmi en fazla Oscar kazanan filmdir. Son filmi tarihin 2. kez milyar gişe barajını aşabilen filmdir. En fazla ölü gördüğün film son filmidir 2. film de ikinci filmidir 4. film de ilk filmdir. Normalde yüksek bütçeli yapımlarda o zamanlarda efekt için 200 çekim yapılırken bu filmde 1600 çekim yapıldı. En fazla ödül kazanan film serisidir 700'ü aşkın ödülü vardır. Son film Yüzyılın En İyi Fantastik Filmi seçilmiştir. İkinci film Tüm Zamanların En İyi Macera Filmi seçilmiştir. Tüm puanlama sitelerinde kesinlikle ilk 30'da vardır olmayanı bul getir. En iyi görsel efektte tüm sinema tarihinin 4.'sü oluyor ve Google'a minas tirith yazarsan alttaki en çok arananın "Minas tirith gerçek mi?" olacağını göreceksin. Kitabı yüzyılın en çok satan kitabıdır ikincisi de aynı yazardan Hobbit'tir.

bekir-sayi

...En iyi Blu-Ray restorasyonlanmış film serisidir ve ilk filmi en iyi restorasyonlanmış 2. filmdir. En fazla müzik ödülü alan filmdir. Seçilen en iyi kadrolu 2. film serinin son filmidir. En fazla Oscar'a adaylığı olan ve en fazla Oscar kazanan film serisidir. (Baba ve Yıldız Savaşları'nı devirip ilk sırayı alıyor.) Esaretin Bedeli iyi bir film ama verilen emek hiç bir şeyi göstermiyor ne müzik var ne düzgün kostüm makyaj ne aşırı güzel bir kadro. Güçlü bir senaryosu var diye bu kadar abartmanıza şaşırmamak elde değil. Her hangi bir fantastik film daha önce Oscar almadı ama biri var 11 tane aldı bunu unutma. Demek istediğim Oscar komitesi fantastik filmleri beğenmemesine rağmen 11 Oscar almıştır.

bekir-sayi

...Başarılı bir Tolkien uyarlaması seridir. Zaten her cinsiyetin ve yaş kesiminin beğendiği özellikle hiç bir zaman Ergen filmi demediği bu seriyi izlemediğin çok açık; 10 saat ayırıp izledikten sonrasında Esaretin Bedeli daha iyi demene çok şaşırmam çünkü bu olağan ama kesinlikle Ergen filmiyle uzaktan yakından alakası yok. Senin oynadığın oyunlardaki, izlediğin diğer filmlerdeki o goblinler, orklar, elfler, cüceler emin ol bu seri sayesinde duyrulmuştur hatta bazıları yazar tarafından oluşturulmuştur ayrıca ülkeler için farklı dil oluşturmuş, haritada hala sırları çözülemeyen izler bırakılmış adamın kitabı bitirmeye ömrünün yetmediği bu seriyi izlemeden ve okumadan geliyorsun saçma sapan konuşuyorsun. Zaten Recep İvedik'in veya her hangi saçma sapan komik ve kaba filmlerin gişe rekorları kırdığı sinemanın öldüğü bu ülkede bu yorumlara çok şaşırmamak lazımdır. 100 yıllık Oscar tarihine adaylığımız yok. Yani normalde cidden sadece "Hm oq"luk bir insansın onu bi açığa kavuşturayım.

bekir-sayi

ÖZET. İşte üst düzey yanıt verdim kapasite yetmezse mesaj at özel açıklamalı anlatayım kardeş. Tabi Afrika'dan daha az okuma oranı olan bu ülkede erineceğini düşünüyor şunu özete alıyorum; Esaretin Bedeli daha iyi diyebilirsin ama sitelerin %90'ından fazlasında en iyi seri olarak kabul edilen serinin ergen filmi olmasını anlamadım. Yazarın yazıp bitirmeye ömrünün yetmediği, ülkeler için ayrı dil oluşturduğu, kocaman bir harita oluşturup üstüne mesajlar bıraktığı bir seri söz konusu. Kusura bakma Esaretin Bedeli'ni severim ama belgesel gibi film ne makyaj ne kostüm ne efekt ne ahım şahım kadro ne güçlü mekanlar ne güzel miksaj ne de güzel çekim açıları. Emek verilmeksizin sırf senaryosu üst düzey diye bu kadar abartılmasındaki mantığı anlayabilmiş değilim. Yüzüklerin Efendisi söz konusu iken hiç bir konuda orta seviye bile değil hepsi en üst düzeyde.

udikisilik

Güzel kardeşim, kapasite yeter, akademisyenim ben. Sen evvela bir üslubunu düzelt. Sizin jenerasyon öz güvenli olmakla terbiyesiz olmayı karıştırıyor. Kendinden çok büyük birine kardeş demek, google tabanlı bilgilerle verdiğin cevaba üst düzey demek falan doğru değil. Sakın seninle bu meseleyi münazara ettiğimi düşünme. Böyle bir şeyin olması için karşımdakinin çok daha farklı biri olmasını beklerim. İçimdeki eğitimci ruhun emriyle yazıyorum sana bunları. Sen buraya kadar söylediklerimi bir düşün, sonra seninle sinemada prodüktif başarı nedir, sanatsal başarı nedir, sanatta rakamsal verilerin önemi nedir, Emek demişsin ya, işte o emek aslında nedir hepsini münazara ederiz. Sen kendini geliştirmeye, bol bol okumaya bak. Şimdi de büyük ihtimalle müthiş öz güveninle benzer cevaplar vereceksin. Gülüp geçerim, haberin olsun.

hkhqtipgugkkgg

LOTR harika evet ama Esaretin Bedeli bence kesinlikle daha iyi

Görüş Bildir