Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ve Erdoğan, AKP'ye Üye Oldu: 'Partili Cumhurbaşkanlığı Dönemi' Sosyal Medyanın Gündeminde

 > 
73PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2014 yılında Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından üyeliğinden ayrıldığı, kurucusu olduğu AKP'ye geri döndü ve üyelik beyannamesini imzaladı. Erdoğan düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "Anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum" dedi. Erdoğan'ın 21 Mayıs'taki olağanüstü kongrede genel başkan olması bekleniyor. 

Erdoğan, AKP Genel Merkezi'ne Söğütözü Caddesi üzerindeki genel başkan kapısından girdi.

Ve üyelik töreninin gerçekleştirileceği salona geçti.

Başbakan Binali Yıldırım, Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, TBMM Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı ve genel başkan yardımcıları tarafından karşılandı.

Erdoğan, parti genel merkezinde üyelik beyannamesini imzalayarak AKP'ye üye oldu.

AKP 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'yle 27 Ağustos 2014'te partiden ayrılan Erdoğan, partisine 979 gün sonra yeniden üye olarak döndü.

Ve "partili cumhurbaşkanı dönemi" başlamış oldu...

Başbakan Yıldırım: "Cumhurbaşkanımızı genel başkan adayı olarak teklif edeceğiz"

Konuşmasına, "Özlemek sabretmektir, yılları, ayları, saatleri izlemektir. Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. İşte beklenen an, Sayın Cumhurbaşkanımız, Kurucu Genel Başkanımız bugün yuvaya, kurucusu olduğu AK Parti'ye tekrar dönüyor." diyerek başlayan Yıldırım, "Bugün Türk siyaseti ve demokrasisi için tarihi bir gün yaşıyoruz. Aziz milletimizin kararı doğrultusunda ülkeyi yönetenleri milletin ve siyasetin üstünde görme anlayışı artık sona ermiştir. Milletin adamı, millete hizmetin adresi kurumuna, AK Parti'ye, milletin tasvibiyle bugün dönüyor" dedi.

Başbakan Yıldırım konuşmasında "21 Mayıs'ta olağanüstü kongremizi yapmaya karar verdik. Yeni bir heyecan, yeni bir ümitle, yeni bir başlangıçla Sayın Cumhurbaşkanımızı genel başkan adayı olarak teklif edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Tören sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Tören sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın gözyaşlarını tutamadığı görüldü.
Tören sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Erdoğan: "Partime, aşkıma yeniden dönüyorum"

Yıldırım'ın ardından kürsüye gelen Erdoğan, "27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem sebebiyle anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum" dedi.

"Bu ülkede ikinci sınıf vatandaş yoktur"

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: 

"Sözümün muhatabı bize kulak verenlerdir, ama icraatlarımız herkes içindir. Bu ülkede kim ne derse desin ikinci sınıf vatandaş yoktur. 80 milyonun tamamı birinci sınıf vatandaştır. Teröre, ihanete, bozgunculuğa sapmayan her insanımızın başımızın üstünde yeri vardır. Milletimizden gereken karşılığı göreceğimize inanıyorum. Ben değerli kardeşlerime, yükümüzün daha da ağır olduğunu daha da hatırlatmak istiyorum. AK Parti'nin başarısını anlamak istemeyenler hep başka yere bakıyor."

Erdoğan'ın konuşmasının tamamını buradan izleyebilirsiniz 👇

Erdoğan'ın konuşmasından T.C. Cumhurbaşkanlığı Twitter hesabının paylaştığı satır başları ise şöyle 👇

Sosyal medyadan konuya ilişkin bazı mesaj ve yorumlar...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir