Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vay Arkadaş! Siz Oracıkta Dururken Bir Yerlerde Gerçekten Yaşanmış 15 Olay

263PAYLAŞIM

Şakamız yok, hepsi yaşandı.

1. 2006 yılında Portland’lı bir adam karısını öldürmesi için bir kiralık katil tuttu. Kadın kiralık katili elleriyle öldürdü.

Ölmek üzere olan katilinin yakasına yapışan kadın şunları söylemiş: “Seni kimin gönderdiğini söylersen ambulans çağırırım”

2. Maymunlar soru sormuyor. İşaret dili ve diğer iletişim yöntemlerini öğrenebilseler de, insanlardan ve diğer maymunlardan bir şey öğrenebilmek için çabalamıyorlar.

Bilim insanlarına göre bunun sebebi bilmedikleri bir şeyi başkalarının bildiğini fark edememeleri. İnsanı maymundan ayıran şey de aslında tam olarak bu.

3. Norveç’te kitap yayımlarsanız devlet 1000 kopya satın alıp ülke genelindeki kütüphanelere kitabı dağıtıyor. Eğer kitap çocuk kitabıysa bu sayı 1500.

i.pinimg.com

4. Singapur’da herkes organ bağışçısı. İsteyen, bağışçı olmaktan vazgeçebiliyor. Fakat bunu yapanlar ileride organa ihtiyaç duyarsa en alt sıralarda yer alıyorlar.

5. Michael Jackson Örümcek Adam’ı canlandırmayı o kadar çok istiyordu ki, bir ara yalnızca bunun için Marvel’ı satın almaya çalıştı.

6. Gelmiş geçmiş en iyi TV yapımlarından biri olarak görülen The Wire’da Bubbles rolüyle rol alan Andre Royo’nun anlattığına göre, çekimler esnasında biri yanına gelip “Sanırım buna ihtiyacın var” diyerek ona bir paket eroin uzatmış.

Royo bu hareketi “Sokaktan aldığım Oscar” olarak yorumluyormuş.

7. Oklahoma’da 2016’da Yılın En İyi Öğretmeni ödülüne layık görülen öğretmen 2017’de daha yüksek maaş için Teksas’a taşındı.

8. Caz müzisyeni Ella Fitzgerald’ın sesi doğuştan o kadar temizmiş ki, orkestra enstrümanlarını onun sesine göre akord edermiş.

9. Korelilerin çoğu sahip olduğu ABCC11 geninden dolayı ter kokmuyor. Bu sebeple Kore’de deodorant pek yaygın bir ürün değil.

10. Harry Potter serisinin üçüncü filmi olan Azkaban Tutsağı’nın yönetmeni Alfonso Cuaron, çekimlerden önce üç ana aktörden karakterleri hakkında birer kompozisyon yazmalarını istemiş.

Emma Watson (Hermione) 16 sayfa, Daniel Radcliffe (Harry) 1 sayfa yazmış. Rupert Grint ise (Ron) yazmayı unutmuş.

11. Yunuslar kafaları güzel olsun diye bilinçli olarak balon balıklarına kendilerini sokturuyor.

12. Cape Town’daki Table Dağı'na tırmanırken ölen insan sayısı, Everest’e tırmanırken ölen insan sayısından fazla.

En yaygın ölüm nedenleriyse şöyle sıralanmış: Plansızlık, dehidrasyon (susuzluk), selfie çekerken yaşanan konsantrasyon kaybı neticesinde düşüşler.

13. John Lennon ve Yoko Ono birlikte bir falcıya gitmişler. Falcı Lennon’ın ‘bir adada vurulacağını ve öleceğini’ söylemiş. Bunun üzerine ikili çok korkmuş ve Yunan Adaları planlarını iptal etmiş.

Sonra ne mi oldu? Bu olaydan 10 yıl sonra John Lennon vurularak öldürüldü. Manhattan adasında... 

14. Fransa’da elleri kelepçeli birinin fotoğrafının basında yer alması yasak. Masumiyet karinesi göz önünde bulundurularak hazırlanmış bir yasa bu.

15. Araştırmalara göre Neanderthal’lerin sesinin kalın ve çatlak olduğu ortaya çıkmış. Hatta Julia Child’ın sesi örnek olarak verilmiş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eluine

ABCC11 lazım..

sciencesoldier

Bence biraz fazla olsa iyi olur acaba bu gen bizde var mı ve aktive edebilmemizin yolu ne ben bunu bir arastiriyim

eluine

Bana da haber verirsin artık. ^^

sciencesoldier

Ama sende bedavaya istiyon abi bedava olmaz mekana gelirim misafirin olarak artık karsilarsin bir yemek ismarlarsin artık 😋😋

eluine

Sana özel tek kişilik rock konseri veririm olummm! ^^

eluine

Yemekte benden ;)

sciencesoldier

anlaştık ne zamandır metal dinlemekten rockı unuttuk yav :DD şöyle güzel bir hard rock konseri fena olmaz :D

devemavisi

İyiymiş ya düşünsene 2 ay boyunca banyo yapmıyorsun ama kokmuyorsun da, bu geni enjekte edebiliyo muyuz bana?

birinci-tekil-birey

Norveç ve Singapur.... Harikasınız.

gzm-ynklr

Bazıları çok ilginç.

mustafa-bocek

#14’teki , Bastille baskının tekrarından tırstıkları içindir zannımca

Görüş Bildir