Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vatandaşın Sorusu Bakan'ı Şaşırttı: 'Bu Kadar Parayı Nereden Buluyorsunuz?'

 > -

Vatandaşın Sorusu Bakan'ı Şaşırttı

Bakan Kılıç'ın, tuhafiyecilik yapan 57 yaşındaki Ali Uyanık ile olan ilginç diyaloğu ise dikkat çekti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Mevlana Müzesi'ni ziyaretinin ardından öğle namazını kılmak için Kapu Camii'ne gitti. Burada namaz öncesi cami önünde çay içip, cemaatle sohbet etti. Bakan Kılıç'ın, tuhafiyecilik yapan 57 yaşındaki Ali Uyanık ile olan ilginç diyaloğu ise dikkat çekti.

Ali Uyanık, yanına oturduğu Bakan Kılıç'a, " O kadar yatırım yapılıyor, nereden aldınız geldiniz bunların parasını ben anlayamadım ki. O kadar bilgisayarları falan nereden dağıtıyorsunuz. Kore'den mi çaldınız geldiniz? Yoksa Çin'den mi, çaldınız geldiniz, bu kadar parayı." dedi. Bakan Kılıç da, "Çalışıyoruz" diye cevap verdi. Bunun üzerine Uyanık, "Yok abi çalışma işi değil bu. Dışarıdan geldi bu paralar herhalde. Bu kadar milyonlarca bilgisayarı nereden dağıtıyorsunuz. Ben orayı anlayamadım. Pensilvanya'dan mı geliyor, yoksa bu paralar." diye espri yaptı. Bakan Kılıç da, " Yok canım. Sizden aldığımız güçle" dedi.'Ha öyle de' diyerek konuşmasına devam eden Uyanık, "Çok hırsızlık yapıyorlardı. Bu parayı nereden getiriyorlar diyordum." Araya giren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, "Bu kadar yatırım nasıl yapılıyor, demek istiyorsun" demesi üzerine Uyanık, "Onu demek istiyorum" diye cevap verdi.

Bakan Kılıç'ın, "Basın ters anlayabilir" diye uyarması üzerine Uyanık, "İsteği kadar anlasınlar önemli değil. O rahmetli Turan Feyzioğlunun bir lafı vardı. 40 sene önce söyledi bu lafı. 'Beyler derdi. Çuvalın dibi delik. Bunu dikmedikten sonra üstünden istediğiniz kadar dökün dolmaz' derdi. Çuvalın dibi düğümlendi. Şimdi dolmaya başladı. Bu para nereye gidecek. Buraya geliyor işte." dedi. Bakan Kılıç da "2002'de düğümü attı millet" diyerek konuşmayı tamamladı.

Mehmet Kayhan YILDIZ- Hasan DÖNMEZ KONYA (DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÇinKoreçay
Görüş Bildir