Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Varis ve Tedavisi

Anasayfa > Cafe

Varisler, bacaklarımızdaki toplardamarlarda bulunan kapakçıkların görevini yerine getirememesi neticesi oluşan, hem estetik hem de sağlık açısından bizleri üzen bir hastalıktır. Bacaklarımızdaki toplardamarlar yüzeysel ve derin toplardamar sistemleri ve bu iki sistemi bağlayan birleştirici (kominikan) toplardamarlardan meydana gelir. Toplardamarlar kanın kalbe geri dönüşünü sağlayan bir sistemdir. Temiz kan atardamarlar vasıtası ile vücuda kolayca yayılabilirken, kirli kanın toplanması daha pasif bir sistemle olur ve bu sistem en fazla bacaklarımızda zorlanır. Bu sistemin en mühim elemanı olan bacaklardaki kasların kasılmasıdır.

Varislerin oluşum nedeni tam olarak bilinmese de kalıtım, gebelik, şişmanlık ve uzun süre ayakta durmak, varisin oluşmasında rol oynayan etkenlerdendir. Buna ek olarak enfeksiyon, travma, çorap lastiği, jartiyer gibi çeşitli nedenlerin varise yatkınlığı olan kişilerde varis gelişmesini ...

haber kaynağı; 724saglik.org/varisvetedavisi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?