Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Van'da Artan Vakalar Nedeniyle Yeni "Kovid-19" Poliklinikleri Açıldı

0PAYLAŞIM

Van'da Artan Vakalar Nedeniyle Yeni "Kovid-19" Poliklinikleri Açıldı

VAN Anadolu Ajansı - Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yeni tip koronavirüs Kovid-19 hadise rakamındaki çoğalış sebebiyle açtığı "Kovid-19" polikliniklerinde 24 saat hizmet veriyor.

Van'da çoğalan hadise rakamlarının önüne geçilmesi ve hastalara daha iyi hizmet verilebilmesi emeliyle Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 5 'Kovid-19' polikliniği daha açtı.

Sağlık Kurumu Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentteki ilk hadisenin tespitinden bugüne kadar devingen bir biçimde çalıştıklarını söyledi.

Vatandaşlara en nitelikli hizmeti sunmak için sağlık kurumunda bazı farklılıklar yaptıklarını anlatan Çelik, son olarak Kovid-19 alanını daha da genişleterek ek poliklinikler açtıklarını belirtti.

İklim koşulları ve kentteki hadise rakamlarındaki çoğalış sebebiyle polikliniklerin bir kısmını yeni binaya taşıyarak daha geniş ikinci bir Kovid-19 alanı yaptıklarını aktaran Çelik, şunları kaydoldu:

"Şu anda 5 polikliniğimiz aralıksız hizmet veriyor. Daha evvel daha önceki alanda olmayan sürüntü misalini alma yeri de oluşturduk. Burada hem poliklinik tetkik hem sürüntü alınması hem de radyolojik muayeneleri yapıyoruz. Yurttaşlardan pozitif geri dönüşler alıyoruz. Zira çoğalan polikilinik rakamı bekleme vaktini kısalttı. Neticeler çok süratli çıkıyor. Misal verildikten vasati 6 ila 8 saat sonra soncu yurttaşa iletiyoruz. Ayrıca zaman kaybı olmadan da tomografi çekilebiliyor. Filyasyon takımlarının da çoğalmasıyla hasta rakamın eksildiğini fark ettik."

Sağlık Kurumu Başhekim Dayanakçısı ve Kovid-19 alanı kordinatör doktoru Kadir Bartın ise 1 Eylül haysiyetiyle oluşturdukları alanda 24 saat hizmet verdiklerini dile getirdi.

Alanda ara yoğun bakım biriminin bulunduğunu belirten Bartın, "Kış mevsiminin yanaşması ve hadise rakamlarındaki çoğalış bu alanın oluşturulmasındaki en ehemmiyetli faktör oldu. Emelimiz milletimize daha iyi koşullarda, daha konforlu hizmet sunabilmek. Sosyal mesafe ve paklik kaidelerinin üst seviyede yakalandığı bu alanımızda bekleme alanları da oluşturduk. Poliklinik alanlarımızı da genişleterek en iyi hizmeti vermeye mücadele gösteriyoruz." diye konuştu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir