Valorant Oynarken Erkeklerin Kadın Oyuncuya Attığı İğrenç Taciz ve Tecavüz Mesajları

422PAYLAŞIM

Tabii anonim olunca böyle rahatlar!

Bildiğiniz gibi ataerkil bir toplumda yaşıyoruz ve bu nedenle de bazı alanlardan biz kadınlar dışlanıyoruz. Birçok 'erkekleşen' alanda barınamıyoruz.

O alanlardan biri de ne yazık ki video oyunları. Birçok yerde olduğu gibi burada da erkeklerin tavrı değişmiyor. Çoğu küfürle, hakaretle, iğrenç mesajlarla bu alanlardan kadınları silmeye çalışıyor.

Twitter kullanıcısı '@moonllym' da taciz ve tecavüz mesajları alan bir kadın oyuncu. Hesabından yaşadıklarını ve kendisine gelen mide bulandıran mesajları yayınladı.

Yazılanlar ciddi anlamda durumun ne kadar vahim ötesi olduğunu gösteriyor. Okurken başımdan aşağıya kaynar sular döküldü sanki...İnanılmaz!

Bu da bulunduğu Discord kanalının kaydı. Küfürler havada uçuşuyor adeta. Not: Kalabalık yerde açmayınız.

Birçok kadın da yaşadıkları benzer durumları anlattı.

Bari eğlencemize karışmayın yahu!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bade_07

Adam kızın sevgilisi öbür tecavüz ederim diyende arkadaşı sanırım doğru mu anladım?

burakb_

Bu tarz horozlanmaların çok olduğu ortamlarda büyüdüm. Ne bok olduklarını bildiğim için karakteri, tipi tanıyınca kanım kaynıyor. Bu orospu evlatlarını babasından beter dövmedikçe akıllanmazlar. Doğrudur bu tarz online oyunlarda böyle bir kitle hep vardı fakat kadın oldukları için de ekstra taciz edildikleri gerçeğini değiştirmiyor bu. Dedikleri gibi yakın arkadaşlarınızla girin bu tarz oyunlara yoksa stresten başka bir şey alamazsınız.

king-in-the-east

ya amk türkiye burası işte noldugumuz belli çap belli yani.. erkek çocuklarını egitmeyen ailelerin ve bu egitilmeyen amıkların büyüdügünde oluşturdugu ataerkil düzeninde olan bir toplumuz.. benim oglum olsa asla böyle konuşmaz ona göre egitirim çocugumu.. tabi ki ergen olacak kanı kaynayacak kızlardan hoşlanacak arkadaşlarıyla eglenecek küfürlü konuşacak ama bu öyle bir şey degil.. bu resmen terbiye almamışlık..

alfred-hickork

git savcılığa ver ama muhtemelen şüpheli 13 yaşında ergen çıkar ahahahah

bugra-atak

gel bakıyım oğlum buraya neden böyle dedin... abi özür dilerim abi ahhaha

Görüş Bildir