Valorant Oynarken Erkeklerin Kadın Oyuncuya Attığı İğrenç Taciz ve Tecavüz Mesajları

413PAYLAŞIM

Tabii anonim olunca böyle rahatlar!

Bildiğiniz gibi ataerkil bir toplumda yaşıyoruz ve bu nedenle de bazı alanlardan biz kadınlar dışlanıyoruz. Birçok 'erkekleşen' alanda barınamıyoruz.

O alanlardan biri de ne yazık ki video oyunları. Birçok yerde olduğu gibi burada da erkeklerin tavrı değişmiyor. Çoğu küfürle, hakaretle, iğrenç mesajlarla bu alanlardan kadınları silmeye çalışıyor.

Twitter kullanıcısı '@moonllym' da taciz ve tecavüz mesajları alan bir kadın oyuncu. Hesabından yaşadıklarını ve kendisine gelen mide bulandıran mesajları yayınladı.

Yazılanlar ciddi anlamda durumun ne kadar vahim ötesi olduğunu gösteriyor. Okurken başımdan aşağıya kaynar sular döküldü sanki...İnanılmaz!

Bu da bulunduğu Discord kanalının kaydı. Küfürler havada uçuşuyor adeta. Not: Kalabalık yerde açmayınız.

Birçok kadın da yaşadıkları benzer durumları anlattı.

Bari eğlencemize karışmayın yahu!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
king-in-the-east

ya amk türkiye burası işte noldugumuz belli çap belli yani.. erkek çocuklarını egitmeyen ailelerin ve bu egitilmeyen amıkların büyüdügünde oluşturdugu ataerkil düzeninde olan bir toplumuz.. benim oglum olsa asla böyle konuşmaz ona göre egitirim çocugumu.. tabi ki ergen olacak kanı kaynayacak kızlardan hoşlanacak arkadaşlarıyla eglenecek küfürlü konuşacak ama bu öyle bir şey degil.. bu resmen terbiye almamışlık..

alfred-hickork

git savcılığa ver ama muhtemelen şüpheli 13 yaşında ergen çıkar ahahahah

bugra-atak

gel bakıyım oğlum buraya neden böyle dedin... abi özür dilerim abi ahhaha

xwizard

Bu toksik kitle herkese karşı aynı. Mute'layın geçin, uğraşılmaz bu veletlerle. Global çapta bile bunlar yüzünden adımız çıkmış, Türk olduğumu söylediğim zaman oyundan atılmışlığım var. Kanser olmadan kaliteli FPS oyunları oynamak isteyenlere Rainbow Six Siege ve Insurgency Sandstorm öneririm, zira bu oyunlarda ustalaşmak zaman aldığı için bu toksikler fazla dayanamadan bırakıyor oyunu.

xwizard

Riot, çok kaliteli oyunlar yaptı. Hileciler yok denecek kadar az, Türkiye'ye hiçbir firmanın vermediği kadar önem veriyorlar, Türkiye'de sunucu açtılar, oyunlarını seslendirmesine kadar Türkçe yaptılar ama onların laneti de embesil kitlesi. Bunu da nasıl çözerler, bilemiyorum.

fatih_karaduman

20 senedir online oyun oynuyorum bu kanser kitle her zaman vardı. Son zamanlarda giderek kötüleşmeye başladı. --- Tavsiye: Girişi ücretsiz olan oyunlardan uzak durun. --- İngilizcenizi geliştirin, yabancı oyuncuların arasına katılın.

Görüş Bildir