Valiye 10 Bin Liraya Makam Aracı Kiralandı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Valiye 10 Bin Liraya Makam Aracı Kiralandı

25 askerin öldüğü cephanelik patlaması sırasındaki hediye verme görüntüleri ile tepki gören Afyon Valisine, 10 bin liraya makam aracı kiralanması tartışılıyor.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun kullandığı makam aracının sık sık arızalanması üzerine, yerine aylık 10 bin liraya yeni araç kiralandı.

Afyonkarahisar Valilisi İrfan Balkanlıoğlu'nun kullandığı Mercedes marka makam otomobilinin 1,5 milyon kilometreyi geçmesi ve sık sık arızalanması üzerine yerine, yeni makam aracı tahsis edildi.

Satın alınmak yerine aylık 10 bin Liraya kiralanan 'Audi A8 L' marka otomobil, valiliğe teslim edildi.

Aracın kirası ise İl Özel İdaresi, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Ticaret Borsası'nın ortağı olduğu Afyon Jeotermal Turizm (AFJET) tarafından ödenecek.

BMW X5 marka cip alınmıştı.

25 asker öldüğünde verdiği hediyelerle tepki toplamıştı

Vali İrfan Balkanlıoğlu, daha önce de 25 askerin yaşamını yitirdiği 7 Eylül 2012 tarihindeki cephanelik patlamasında şehre gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e, Afyon mermerinden yapılmış bir satranç takımı, el dokuması Bayat kilimi ve üzerinde Kurtuluş Savaşı'nın simgelerinden olan Utku Anıtı figürünün bulunduğu hediyeler vermiş ve bunun fotoğraflarını da internet sitesinde yayınlamıştı.

Necdet Özel, "Vali'nin ani davranışı" demişti

Yaşanan acı olayın ardından hediyeler sunma görüntüleri kamuoyunda tepkilere yol açınca, açıklama yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, ''Sayın Vali'nin makam odasında sergilenen davranışın görüntülenmesi ve görüntünün Valilik sitesinde yayımlanması ve bu yayım üzerine medya kuruluşlarında yer alan yorumlar beni son derece rahatsız etmiş ve zaten var olan üzüntüme üzüntü katmıştır. Sayın Vali'nin şahsına ve makamına nezaketsizlik olmasın düşüncesiyle ani gelişen davranış karşısında herhangi bir reaksiyon gösteremedim'' demişti. Valilik sitesinde yayınlanan fotoğraflar ve haber de daha sonra kaldırılmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AfyonGenelkurmay Başkanı
Görüş Bildir