Vali Açtığı Mezarlığı Beğendi: 'İnsanın Neredeyse Ölesi Geliyor Dediler'

 > -
Abone ol

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Asri Mezarlık'ta yaptırdığı hizmet binasının açılış töreninde konuşan Vali Seyfettin Azizoğlu, "Arkadaşlar, burası o kadar güzel, nezih bir mekan olmuş ki insanın neredeyse ölesi geliyor dediler. Ama ben şimdi paltomu çıkaramadım. Hava soğuk, ölmeye de niyetim yok şimdilik" dedi.

Erzurum'da bugün Asri Mezarlık girişinde yapılan yeni hizmet binasının açılış törenine yapıldı.Törene Vali Seyfettin Azizoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve diğer bürokratlar katıldı.

Davetlilere ayran ve lahmacun ikram edilen açılışta konuşan Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, doğumdan ölüme kadar vatandaşın yanında olduklarını belirterek "Bizler sadece dirileri değil ölülerimizi de yad etmek üzere çalışıyoruz. Yontma taştan yapılan Kuran kürsüsünde, tıpkı Topkayı Sarayı'nda olduğu gibi din görevlileri 24 saat aralıksız canlı olarak Kur'an okuyacak" dedi.

"Hava soğuk, ölmeye de niyetim yok şimdilik"

Sekmen'in ardından kürsüye çıkan Vali Seyfettin Azizoğlu da, belediyenin çok güzel işler yaptığını belirterek şunları söyledi:

"İnsanın doğumundan ölümüne kadar belediye hizmetleri her zaman lazım. Açılıştan önce kendi aramızda konuşurken, 'Burası o kadar güzel, nezih bir mekan olmuş ki insanın neredeyse ölesi geliyor' dediler. Ama ben şimdi paltomu çıkaramadım. Hava soğuk, ölmeye de niyetim yok şimdilik."

Yapılan konuşmaların ardından içerisinde 4 gasilhane, 12 morg, 60 kişilik toplantı ve bekleme salonu, mescit, erkek imam odası, kadın hocaların odası, arşiv ve diğer birimlerim yer aldığı yeni hizmet binası ile 24 saat canlı Kuran okunacak olan Kuran Kürsüsünün açılış kurdelesi kesildi. 

Protokol ve davetliler daha sonra hizmet binasındaki tesisleri gezdi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir