Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vahşi Yaşamda İşlenen Cinayetleri Gözler Önüne Seren 6 Karşılaştırmalı Fotoğraf

Anasayfa > Gündem

Dünya Vahşi Yaşam Günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun öncülük ettiği, doğal yaşamı korumak, vahşi hayvan katliamlarını engellemek ve bu konuya dikkat çekmek için her yıl Mart ayının 3'ünde adı geçen gündür. Interpol, CITES, Dünya Bankası gibi pek çok saygın kuruluşun da desteğini almıştır.

Her gün yüzlerce hayvan; kürkleri, dişleri, yağları veya farklı nedenler dolayısıyla katledilmekte, binlerce hektar orman rant için yok edilmekte, Doğa ve Doğa'ya ait ne varsa tahrip edilmektedir. 

Çarpıcı bir örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz 3 yıl içerisinde, dişleri için sadece 100 bin Afrika fili katledilmiştir. Geçtiğimiz sene içerisinde çok sayıda gergedan da boynuzları için katliama maruz kalmıştır. Kaplanlar ise yok olma tehlikesiyle karşı karşıyalar.

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/2015/03...

1.

2.

3.

4.

5.

6.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
14
12
5
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
deli-sabit

Cinsel gücü artıran ilaçlar yapmak için gergedanın boynuzunu canlıyken kesen, süs uğruna filin dişlerini yüzünün yarısıyla birlikte canlıyken kesen, çorba ya... Devamını Gör

1Sosyolog

Dünyanın sahibi değiliz unutmayın.

alfaromeo ise bende julietim

bu hayvanlara bunları yapanların diri diri derisini yüzüp tuz basmak, güneşin altında bırakmak istiyorum. ulan varya........