Uzun Süreli Komadan Uyandıktan Sonra Yaşadıkları Deneyimlerini Paylaşan Birbirinden Güçlü 10 İnsan

54PAYLAŞIM

Gelin bu güçlü insanların hikayelerine birlikte bakalım.

Kaynak: https://www.reddit.com/r/AskReddit/comme...

1. "Akciğer travmasından dolayı 6 haftalık bir komadaydım...

...Oldukça zordu. Çok güçlü ilaçlarla beni uyuşturmaları gerekti ve bu ilaçlar korkutucu halüsinasyonlar görmeme sebep oluyordu. Nefes almanız için bir makine bağlıyorlar ve bu size sanki zorla nefes alıyorsunuz gibi hissettiriyordu. Anlatamayacağım çok fazla şey deneyimledim. Bir keresinde sanki vücudumun dışında uçuyordum ve başka insanların hayatlarını çok net detaylı bir şekilde yaşıyordum gibi hissettim. Zihinsel olarak düzelmem yaklaşık 10 yılımı aldı. Zamanın hiçbir anlamı yoktu ve hep kabuslar görüyordum. Hastaneden taburcu olduğumda kendimi bütün hayatını unutan bir Alzheimer hastası sanmıştım. 17 yaşındaydım.

2. "Komaya girdiğimde 6 yaşındaydım...

...ve hiçbir şey hatırlamıyorum. Komaya girmeden önce düştüğümü ya da bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Yaklaşık 1 ay komadaydım, uyandığımda nasıl bu kadar zaman geçtiğine anlam verememiştim. Asıl ürkütücü olan, 1 ay boyunca hiç uyanmadım ve anneme kaldığım ikinci odayı oldukça detaylı bir şekilde anlatmıştım. Komadan uyandığımda anlattığım odada bile değildim."

3. "Rüyası olmayan bir uyku ve tamamen karanlık bir boşluk gibiydi. Bu oldukça kafa karıştırıcı bir his."

4. "Adeta bir labirentte kaybolmuş gibi hissediyordum. Korkutucu değildi ama yoğundu. Gitgide daha da karanlık olmuştu....

...daha sonra bir adamla tanıştım. Bu adamın siyah uzun saçları ve uzun bir burnu vardı. Bu adam bana öleceğim tarihi söyledi. Kaybolmuştum ve bu adam elimi tutmuştu daha sonra bir kapıya geldik ve bu kapı açıldığında uyanmıştım. Bu olayı yaşadığımda 9 yaşındaydım ve bir çadırda 3 gün boyunca bilinçsizdim. Adamın verdiği tarihi asla unutamayacağım, üstünden 30 yıl geçti."

5. "Neredeyse 1 ay boyunca komadaydım ve sanki biri hayatımın bir kısmını silmiş gibi hissediyordum. Tekrar anılarınız oluyor ancak o silinen kısım hiç geri gelmeyecekmiş gibi hissettiriyor."

6. "30 yıl önce, araç kullanırken uyuyakaldığım için birkaç haftalık bir komaya girmiştim. Hiçbir şey hatırlamıyorum....

...Uyandığımda yatağa bağlıydım ve kısmen felçtim, sağ tarafımda hiç güç yoktu. Hemşirenin bana yataktan kalkmamam gerektiğini söylediğini hatırlıyorum. Daha sonra rehabilitasyon için birkaç ay askeri hastanede tedavi gördüm."

7. "Korkunç bir kazadan sonra 2 hafta komada kaldım. Ailemin ve akrabalarımın başımda dua ettiğini ve benimle konuştuğunu hatırlıyorum. Hatta ailem duygusal şeyler konuşurken gözlerimden yaşlar bile akmış."

8. "4 günlük bir komadaydım ve bu 4 gün boyunca kabus gördüm. Bu kabusların bazıları saçma bazıları da beni bazı konularda uyarıyordu."

9. "Kanamadan dolayı 2 haftalık bir komadaydım. Bitmek bilmeyen bir rüya hissi vardı. Zamanın hiçbir önemi yoktu ve sanki insanlar benimle film çekiyormuş gibi hissediyordum. Fiziksel olarak iyileşmem 1-2 ay sürse de mental olarak 2 yıl sürdü."

10. "Ameliyat sonrası 10 günlük bir komaya girmiştim. Bu süreci çok detaylı bir rüyaymış gibi hatırlıyorum. Sanki beynim bir film izliyormuş gibi hissediyordum. Komada olduğum halde her hareketimi kontrol edebiliyormuşum gibi ve etrafımdaki olaylara tamamen hakimmişim gibi hissediyordum."

Komadan Uyanarak Mucizevi Bir Şekilde Hayata Dönen Kişilerin Komadayken Yaşadığı Tuhaf Durumlar - onedio.com
Komadan Uyanarak Mucizevi Bir Şekilde Hayata Dönen Kişilerin Komadayken Yaşadığı Tuhaf Durumlar - onedio.com
Beş Yıl Boyunca Komada Kaldıktan Sonra Uyanınca Soracakları Soruya Mantıklı Olduğu Kadar Eğlenceli Cevaplar Veren 22 Kişi - onedio.com
Beş Yıl Boyunca Komada Kaldıktan Sonra Uyanınca Soracakları Soruya Mantıklı Olduğu Kadar Eğlenceli Cevaplar Veren 22 Kişi - onedio.com
Dişçi Muayenesi Sırasında Diş Eti Kesildikten Sonra Komaya Girip Kolları Bacakları Kesilmiş Halde Uyanan Adam - onedio.com
Dişçi Muayenesi Sırasında Diş Eti Kesildikten Sonra Komaya Girip Kolları Bacakları Kesilmiş Halde Uyanan Adam - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir