Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uzun Süreli Bir İlişkiyi İnsan Gibi Bitirmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Anasayfa > Gündem

Daha yeni en yakın arkadaşımdan ayrıldım – hayatımın son 5 yılını paylaştığım adamdan. Ama yine de ondan nefret etmiyorum. Ondan nefret etmemem garip. Hem nefret etmiyorum, hem de üstüne onu hala seviyorum (gerçi romantik olmayan bir şekilde). Onu hala hayatımda istiyorum. Konu ayrılığa gelince önceden “Dünya’yı yakın” politikasını desteklemiş biri olarak bu, benim gitgide gelişen duygusal olgunluğumda yeni ve heyecan verici. Nefret edilmeyen bir eski sevgili olmak tamamen alışılmadık bir durum ama hala ne yaptığım hakkında hiçbir fikrim yok. Tamamen açığa vurma adına, itiraf etmeliyim ki korkuyorum. Ama yine de ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Eğer banyoda bileklerinizi kesmeden bir ilişkiden çıkmak istiyorsanız, siz de bunu yapmalısınız.

Kaynak: http://www.vice.com/read/how-to-break...

Başta rezil biriyle birlikte olmayın

Başta rezil biriyle birlikte olmayın

İğrenç biriyle birlikte olmayın diyorum ama eğer ben zamanında bunu yapmasaydım, bu müthiş görüşe sahip olmazdım. Eski sevgilim, çıktıklarım arasında tam bir pislik olmayan tek insan. Ve ben de bunu çok destekledim. Hayatınızı temelde iyi ve mantıklı olan bir insanla geçirmek, bazı şeyleri kötü bitirmeyeceğinizi garantiliyor, mesela Superchunk konserinden sonra Hollywood Boulevard’da kendi şemsiyenizle dövülmüyorsunuz (Bunu tabi ki teorik olarak söylüyorum çünkü daha önce hiç böyle delice bir ayrılık yaşamadım. Neyse).

Cevabını bilmek istemediğiniz sorular sormayın.

Cevabını bilmek istemediğiniz sorular sormayın.

“Başka insanlarla yatmak istiyor musun?” sorusunu sormak masumca ve hatta

mantıklı görünebilir ama cevabın ruh çöktüren gerçekleri (tabi ki de cevap “evet”) sizi duygusal bir kargaşaya sürükleyebilir. Bildiğiniz tek şey, hatta düşünebildiğiniz tek şey eski aşkınızın hangi 20 ortak tanıdıkla açıkça yatacağı; içebildiğiniz tek şey viski ve uyuyabileceğiniz tek yer döşemeler olur çünkü bunun çok mantıklı bir fikir gibi görünmesi için yeterince viski içmişsinizdir (Tekrar teorik olarak söylüyorum. Neyse).

Hatalarınızı Kabullenin

Hatalarınızı Kabullenin

Bitmiş ilişkilerinizdeki ortak payda ne biliyor musunuz? Siz. Suçu yalnızca karşı tarafa atmak cezbedicidir ama çocukçadır. Gerçekten kızgın olduğunuzda pasif

agresif bir şekilde “ben kızgın değilim” dediğiniz o anları düşünün. Her seferinde onlardan alakasız saldırganlık çıkardınız. Siz de tamamen masum değilsiniz. Biraz empati kurun.

Kurtulmak İçin Seks Yapmayın

Kurtulmak İçin Seks Yapmayın

Duygusal olarak kırılgan olduğunuz bir anda başka insanlarla ya da ayrılmak üzere olduğunuz sevgilinizle sevişmek iyi bir fikir değildir. Ama ne iyi bir fikirdir biliyor musunuz? Mastürbasyon. Kendi gözyaşlarınızı yağ olarak kullanabilirsiniz.

Hayatın ve Aşkın Geçiciliğinin Farkına Varın

Hayatın ve Aşkın Geçiciliğinin Farkına Varın

Hayatlar gibi ilişkiler de geçici bir doğanın eseridir. Tabi ki parkta el ele tutuşan yaşlı çifti görmek kaybetmişsiniz gibi hissettirebilir ama onlar istisnalardır. Ve unutmayın ki onlar ilaçlar olmadan sevişemezler, yine siz kazandınız. Bu bir yarışma filan değil. Hepsini boş verin.

Bir Şeyler Yiyin

Bir Şeyler Yiyin

İlk hissiniz yememek olur. Ama ilk hissiniz yanlıştır. Annenizin Facebook’ta paylaştığı kötü fotoşoplanmış resmin ima ne ettiğine aldırmayın, aşk hayatı devam ettirmek için gerekli değildir. Ama yiyecekler kesinlikle gereklidir. Bir sandviç yiyin. Daha iyi hissedeceksiniz.

Aktif Olun

Aktif Olun

O yataktan çık seni acınası pislik. Yürüyüş yap. Yavaş tempoda koş. Bir şey yap. Sağlıklı yaşam savunucuları birçok konuda yanlış olsalar da (mesela koşudan sonra sarhoş gibi olmak gerçekten sarhoş olmak kadar heyecan verici değildir), egzersizin sizin daha iyi hissetmenizi sağladığı konusunda haklılar. Ve siz daha iyi hissetmek istemez misiniz? Güzel olmaz mıydı?

Kendinizi Soyutlamayın

Kendinizi Soyutlamayın

Bir zamanlar paylaştığınız evde tek başınıza oturmak, amaçsızca pencereden

karanlığa bakmak, yerde yatmak veya bir zamanlar paylaştığınız yatakta güçlükle nefes almak kahrolası bir zaman kaybıdır. Sizi daha iyi yapmaz, üstüne fiziksel olarak daha kötü yapar. Ama size ne iyi gelir biliyor musunuz? Sevdiğiniz ve sizi seven insanların yardımını ve desteğini kabul etmek. Kanepelerinde uyuyakalmak. Misafirperverliklerine izin vermek. En azından bir geceliğine (veya iki, veya üç, veya dört; bu sizin destek takımı üyelerinizin ne kadar iyiliksever olduklarına bağlı) kabus gibi bir duruma ara vermek için kendinize fırsat tanıyın, mesela yarışma programlarını izleyin (Tekrar söylüyorum teorik olarak. Neyse. Of ne kadar çok neyse dedim. Neyse).

Nazik Olun

Nazik Olun

Rezil mesajlar göndermeyin. (Bunu tabi ki geçen günlerde eski sevgilime

onlarca rezil mesaj gönderdikten sonra söylüyorum. Hazır fırsatını bulmuşken bu

mesajlar için özür dilemek istiyorum..) Bencil olmayın. Nefes almak mı

istiyorlar? Bırakın nefes alsınlar. Sizden kaçtıkları için onlara bağırmayın,

hem neden sizden kaçsınlar ki? Nesiniz siz, bir canavar mı? Düşündükleri şey bu

mu? Sizden nefret mi ediyorlar? Aman Tanrım, sizden nefret ediyorlar. Hayır,

onlara bağırmayı bırakmayın, artık size ne yapacağınızı, ne yapamayacağınızı

söyleyemezler. Kesin şunu.

Kendiniz İçin Üzülmeyi Bırakın

Kendiniz İçin Üzülmeyi Bırakın

Savaşta değilsiniz. Ölümcül bir hastalığınız yok. Allah aşkına sakin olun.

Dinle yavrum – denemediğin başarısızlıkların hepsini özleyeceksin. Ama en

azından bunu denedin. Bir dahaki sefere başarılı olabilirsin. Tabi ki bir

dahaki sefer olacak.

Mantıksızlığınızın Farkına Varın

Mantıksızlığınızın Farkına Varın

Düzgün düşünemiyorsunuz. Kafan pişmanlık, viski veya her ikisiyle birden

bulanık. Hissettiğini düşündüğün şeyi hissetmeyebilirsin. Aceleci kararlar

almadan önce biraz zaman geçmesine izin ver: saçını kestirme, en yakın

arkadaşınla yatma veya bitirdiğin ilişkinden sonra yeniden doğumunu kutluyormuş

gibi küllerinden doğan bir Anka kuşu dövmesi yaptırma. Lütfen yaptırma.

Bol Su İçin

Bol Su İçin

Genel olarak her zaman bol su için. İçmediğiniz zaman korkunç şeyler olur.

Çok korkunç şeyler. Hayal edebileceğinizden daha korkunç şeyler. Aşk acısından

daha kötü şeyler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
48
13
9
7
6
5
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
carnation

Neden hep viski :D:D

ohyes

iğrenç bir galeri. çeviri yapamıyorsan yapma editör!!!!