Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uyuyarak Kilo Verin

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Uyuyarak Kilo Verin

Uyuyarak Kilo Verin

Herkes yıllar içinde aldığı depoladığı kilolarından, yağlarından bir şekilde, yorulmadan,diyet yemekleri ile uğraşmadan,en büyük zevki olan yemekten vazgeçtiğindeki gerginlinliği yaşamadan, vücuduna zararlı bir şey almadan kurtulmak ister.

Ortaokul-lise çağlarında kilomu-göbeğimi hep sorun etmişimdir. Sivilceleri olan çocukluk arkadaşımla hayal kurardık. Ben derdim ki “bir gün uyandığımda bir baksam göbeğim gitmiş.” O da aynı mucizeyi sivilceleri için isterdi.

Şimdi bunun mucize değil gerçeğin ta kendisi olduğunun farkındayım.

Yiyeceklerle olan duygusal bağlantımız, yemeye bilinçaltının yüklediği anlamlar,ağzımızdaki lezzetin bilinçaltı kodları,yemekle ilgili güvenli alan olarak kodlanmış yazılımlarımız,kendini erkeklerden korumak için yağları, kiloları kalkan olarak kullanmayı uygun görmüş zihnin derinlikleri……

Kısacası bilinçaltı inançlarla uyutulmuş bilinçli aklımızla yediklerimiz,bedenimize zihnimize uyuşturucu etkisi yapmakta.Yemekler,yemek yemeler.Uyanık olduğunumuzu sanarak yaşadığımız uyku hali varken kilo verme işi epeyce zorluyor insanı gerçekten.Oysa istediğimiz zorlanmadan, kolaylıkla ideal kiloda olmak.Doğal yaşamdaki hayvanlara baktığımızda hiç biri obez değil.Yiyeceklerle hiç bir duygusal bagları yok.Sadece bedenin ihtiyacı kadar yemek onlar için yeterli.Anne karnında gelişme geriliği olan bir çok bebeğin ilerde obez olma riski olduğunu gösteriyor çalışmalar.Zira bu durumda kıtlığa karşı depolamayı programlar bilinçaltı.

Bilinçli akıl kilo vermeyi isterken, yemekte fayda gören bilinçaltı kalıpları bilinci, iradeyi zorlar. İradeniz güçlüyse, diyet programramında ki yapılması gerekenleri harfiyen yapar, yüksek ihtimalle kiloda verirsiniz, bu program bittiğinde keyfinizce yemek yemeyi hayal ederek. Ve bu sürede bilinçaltının programına değil,bilincinizin karalarına uydugunuzdan bilinçaltı rahatsızlıklarını gerginlik, stres,sinirlilik olarak ifade eder, bedeninizi yorar. Bazen de yemekle ödüllendirmediğiniz bilinçaltı başka alışkanlıklar edinebilir.Ve çoğu zamanda bu sıkıntıları göze alamaz iradesi zayıf kişiler ve kiloları ile barışmayı tercih eder! bedenleri her ne kadar barışmasa da.Kalp,akciğerler, iskelet sistemi, endokrin sistem,karaciğer gibi kapasitesi belli organların yağ tulumuyla barışması için hiç bir neden de yoktur aslında.

Bilinçaltı kalıplara rağmen kilo vermenin zor olduğunu elbette biliyoruz. Uyutulmuş bilinçaltının uyandırılması, gerçekleri fark etmesi gerekiyor ideal kiloya ulaşmak ve bu kiloda kalabilmek için.Bilinçaltının uyandırılması için derinliklere inmemiz gerekir çoğu zaman.Derinlerdeki uykuya ulaşmak adına daha da derin uyuması, kendi gerçeklerine ulaşması gerekir ideal kiloya yolculuk çalışmalarında.

Kilo sorununun köklerine inmek ve onları çıkarmak için hipnoz etkin ve güvenilir yöntemdir

Seanslarda kişi yemek üzerine kurgulanmış yazılımlarını fark eder.Kendisini ideal ve sağlıklı kilodan uzaklaştıran bu virüslü yazılımları silmeyi öğrenir bu derin uykuda. Ve yeni yazılımlarla kilo verme,ideal kiloda kalma kendiliğinden olur,yani kendi yazılımlarıyla.Burda iradeye,iradeyi zorlamaya gerek kalmaz.

Zira artık bilinç ve bilinçaltı akıl aynı şeyi söylüyor,inanıyor ve istiyordur.

Vajinismus ve Hamilelik Eğitimi

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DiyetTercihUyuşturucu
Görüş Bildir