Görüş Bildir

Uyanış Büyük Selçuklu 26. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Melikşah İçlerindeki Haini Yakalar...

Anasayfa > Güncel

Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yayınlanan fragmanda; Malikşah Selçuklu'ya ihanet eden haini yakalamıştır. Sencer ise bir yandan düşmanı alt ederken diğer yandan atıyla yalnız kalmış dertleşir ve atına 'Ne kadar dağlasa da yüreğimi bu sır, vakti gelmeden açılmayacak.' der. Melikşah orduların Anadolu seferine hazırlanmaları için emir verir ve Anadolu Türkmenleri ile savaş kararı verilir. İşte Uyanış Büyük Selçuklu 26. bölüm fragmanı...

Uyanış Büyük Selçuklu 26. Bölüm Fragman

Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölüm Özeti

Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölüm Özeti

Melikşah’ın yıllar önce sürgüne gönderilen Başulu’dan bir oğlu olduğunu açığa çıkarmak için harekete geçen Sabbah, Tapar ile Başulu’nun gizlice buluştuğuna şahit olmuştu. Sabbah, Başulu’nun kim olduğunu; onun Tapar’ın anası olduğunu öğrenebilecek midir? Selçuklu’yu büyük bir karışıklığa sürükleyebilecek olan sırra sahip olabilecek midir?

Öte yandan Türkmen Beyleri katliamını tertip eden Tekiş, ikinci hamle olarak bu beylerin varisleri olan yeni Türkmen Beylerini Melikşah’a karşı bayrak açmaya çağırmaktaydı. Melikşah bu toplantıyı basmıştı.

Eli kılıcına giden Melikşah, Tekiş’i cezalandıracak mıdır? Yoksa Tekiş’in gizlediği okçular Melikşah’ı vuracak mıdır? Diğer taraftan Sencer, tuzağa çektiği Tomas’ın da kendine tuzak kurduğunu anlamıştı. Tekiş’in ihanetini itiraf etmeyi teklif eden Tomas; bunun karşılığında Livya’yı Sencer’den istemişti. Sencer, kendisine sığınan bir kadını düşmanlarına teslim edecek midir? Türkmen Beylerinin katili olan Tekiş’in suçunu ispatlayabilmek için Tomas’ı alıkoymayı başarabilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra Faysal, Şelemzar’a hâkim olmak isteyen Sabbah’ın emriyle bir oyun tertipleyip Nizamülmülk’ün huzuruna çıkacak ve Şelemzar emirliği isteyecektir. Nizamülmülk’ün Faysal’a cevabı ne olacaktır?

Sabbah ile ittifak kurup Selçuklu’yu zayıflatmak ve hatta yok etmek için Selçuklu topraklarına gelen Bedrülcemali’nin ilk icraatı ne olacaktır? Melikşah’ın İslam Dünyası’ndaki nüfuzunu kırmak için hangi eyleme girişecektir?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?