Uyanış: Büyük Selçuklu 14. Fragmanı Yayınlandı... Melikşah Hesap Soruyor!

0PAYLAŞIM

TRT1 ekranlarında yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi 14. bölüm fragmanı yayınlandı. Yayınlanan yeni fragmanda Melikşak Korkut Bey'e giderek; obasında kendi emri dışında gelişen hadiselerden dolayı af dilemek isterken, Tacülmülk'ten de hesap soruyor. Sencer anasının intikamını almak istiyor. Melikşah, şafak vakti Kuvel'i basmak ve Andreas'ın kellesini almak için emir veriyor. İşte Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı...

Uyanış Büyük Selçuklu 14. Bölüm 1. Fragman

Uyanış: Büyük Selçuklu Son Bölümde Neler Oldu?

Sabbah’ın kurduğu tertip yüzünden zihni bulanan Arslantaş, Nizamülmülk’e ölümcül bir yara vermiş, etrafları Batuniler tarafından sarılmıştı. Acaba Sencerler oradan çıkabilecek midir? Nizamülmülk’ün akıbeti ne olacaktır?

Diğer taraftan Şelemzar’da büyük bir patlama olmuştu. Melikşah’ın Şelemzar’da tuttuğu çeliklerin bulunduğu ambar da dâhil olmak üzere birçok kritik yer büyük hasar alacaktır. Melikşah nezdinde itibarı sarsılan İlteber’i alacakları için gelip daha da zor duruma düşürecek olan tacir kimdir? Alacaklarına karşılık İlteber’den istediği ve alması durumunda İlteber’i zorlu duruma düşürecek olan şey nedir?

Öte yandan Melikşah, Şelemzar’daki büyük patlamada parmağı olduğunu anladığı Andreas için Konstantiniyye’ye bir ültimatom gönderir. Bizans imparatorundan aralarındaki barışın sürebilmesi için Andreas’ın ölümle cezalandırılmasını ister. Ölümün eşiğine gelen Andreas, içine düştüğü bu durumdan kurtulmak için hangi hamleye kalkışacaktır?

Tüm bunların yanı sıra Gevher, hamileliğini bahane ederek Turna’yı saraya çağırtmıştı. Geldiğinde Seferiye Hatun’u muayene etmiş ve onu hasta eden şeyin hangi kandil olduğunu ortaya çıkarmıştı. Ne var ki Elçin ve Gevher bu vaziyeti Nizamülmülk olmadan açığa vuramayacaklardır. Kurduğu tertibin aşikâr edilmesinden endişe eden Terken, bu durumdan sorumlu tuttuğu Turna’yı nasıl bir tuzağa itecektir?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir