Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üsküdar'daki Kâbe Maketi Gece Yarısı Kaldırıldı

Anasayfa > Gündem

Kutlu doğum haftası nedeni ile Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi bahçesine kurulan Kâbe maketi belediye işçileri tarafından kaldırıldı.

Üsküdar Belediyesi Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında organize ettiği Asr-ı Saadet Köyü adını verdiği etkinlik kapsmanıdan Kâbe maketi ve 'Peygamber Efendimizin Evi' ile 'Hira Mağarası'nın da bulunduğu maketler 18 Nisan 2015 Cumartesi günü ziyaretine açıldı. 

Etkinliğin 30 Nisan 2015 tarihine kadar devam edeceği duyurulmuştu. Belediye kamuoyundaki tepkiler nedeniyle planlanandan önce maketleri kaldırdı.

Üzerinde ayet olan maket Kâbe'nin örtüsü ise belediye işçileri tarafından titizlikle toplandı.  Maketlerin parçaları sökülüp kamyonlara konulan maketler belediye binasına taşındı. Belediye yetkilileri maketlerin kaldırılmasını görüntülenmemesi için kültür merkezinin önüne araçlar çekerek engel olmaya çalıştı.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?