Üsküdar'da CHP'nin İtirazına Ret

12PAYLAŞIM

Üsküdar'da CHP'nin İtirazına Ret

Üsküdar'da CHP'nin İtirazına Ret

im sonuçlarına itiraz eden Cumhuriyet Halk Partisi'nin yaptığı itirazı reddetti.

Üsküdar 2. ve 3. bölge seçim kurulları, "usulsüzlük" iddiasıyla seçim sonuçlarına itiraz eden Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) yaptığı itirazı reddetti.

Üsküdar İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre; CHP'nin yaptığı itirazda Ümraniye Belediyesi meclis üyelerinin pusulalarının Üsküdar'da kullanıldığının öne sürüldüğü belirtilerek, açılan sandıklardaki zarflarda sayım sonucu böyle bir pusula çıkmadığı, ancak oy kullanılmadan önce sandık kurulunca 10 adet Ümraniye Belediyesi meclis üyeliği oy pusulasının tespit edilerek iptal edildiği ve tutanak tutulduğu belirtildi.

GEÇERSİZ OYLARIN FAZLA OLMASININ NEDENİ...

Geçersiz oyların fazla olmasının nedeninin ise Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediye Başkanlığı ve Belediye meclis üyeliği oy pusulalarının konulduğu zarfta, muhtar adaylarının da oy pusulasının bulunduğu ve yasanın ilgili maddesi gereği bu oyların iptal edildiği kaydedildi.

KAYDIRMA YAPILDI AMA DÜZELTİLDİ

Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından yapılan oy sayımında, sayım döküm cetvellerinin düzgün tutulduğu, ancak bazı sandıklarda sandık sonuç tutanaklarına geçirilirken kaydırma yapıldığının görüldüğü, bunların da kurul kararıyla düzeltildiği ve bu düzeltmenin seçim sonucuna etki etmediği belirtildi.

Üsküdar 1. bölge seçim kurulu da CHP'nin yaptığı itirazı dün reddetmişti.

sondakika.com

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir