Usame bin Ladin'in Yakalanmadan Önce Saklandığı Yerdeki Bilgisayarında 'Charlie Bit My Finger' Videosu Bulundu

-

Usame Bin Ladin'i, Dünya Ticaret Merkezi binalarına yapılan terör saldırıları ve El Kaide örgütü dışında farklı bir durumla anımsamak imkansızdır. Fakat CIA'in yaptığı araştırmalarda Ladin'in yakalanmadan önce saklandığı yerde bulunanlar oldukça ilginçti. Detayları Lad Bible'dan sizler için derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/weird-cia-f...

Yakalandığı ve öldürüldüğü yer olan Abbotabad'da bulunan bilgisayarın içindeki film arşivi ortaya çıktığı zaman Ladin'in farklı bir yanı olduğu anlaşıldı.

beta.ems.ladbiblegroup.com

CIA müdürü Mike Pompeo yaptığı açıklamada: ''Bugün ele geçirilen El Kaide videoları, ses kayıtları ve diğer materyaller, Amerika halkının bu terör örgütünün çalışmaları ve planları hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağladı. CIA ulusal güvenliği koruma yükümlülüğüne bağlı kalarak Amerika halkıyla bilgi paylaşımı için arayışta olmaya devam edecektir.'' şeklinde ifadelerde bulundu.

Bulunanlar arasında elbette terör örgütüyle alakalı bazı şeyler vardı.

beta.ems.ladbiblegroup.com

Fakat bunların yanında Afganca dublaj Mr. Bean dizisi, tonlarca Tom ve Jerry çizgi filmi, Cesur Civciv ve Karınca Z filmleri ile birlikte ''Charlie Bit My Finger'' isimli video da ele geçirilenler arasındaydı.

Georgetown Üniversitesi'nden Profesör Dan Byman, Washington Post'a açıklamalarda bulundu: ''Terörist grupları incelediğinizde çarpıcı biçimde onların insani yanının da olduklarını görebilirsiniz.''

321 gigabayta ulaşan CIA dosyalarını inceleyenler başka ilginç bilgiler buldular. Tığ ile yapılan el işi videoları da bunların arasındaydı.

Anlaşılan Ladin kendisine de ilgi duyuyordu. Çünkü CNN'in 2008 yılında yayınladığı ''Dünyanın En Çok Aranan Adamı: Usame bin Ladin'in Biyografisi'' isimli belgesel de bulunan eşyalar arasındaydı.

beta.ems.ladbiblegroup.com

Açık olmak gerekirse Ladin, 2011 yılının mayıs ayında öldürüldüğünde, Amerikan donanmasında özel bir kuvvet olan Navy Seal ekibi ailesinin de Ladin ile birlikte saklandığını görmüştü. Bu durum düşünüldüğü zaman, tığ ile yapılan el işi videolarının eşi, çizgi filmlerin ise çocukları için olabileceği düşüncesi oldukça makul duruyor.

Ladin saklanırken Pakistanlı bir doktor onun yerini Amerika'ya bildirmişti.

CIA'in ulusal güvenlik nedeniyle söylediği listede yer almayan bazı dosyalarda vardı. Bunlar pornografik ya da kötü amaçlı yazılımlardı.

Ladin'in saklandığı Abbottabad şehrinde günlerce, haftalarca belki de aylarca kalmış olması ölümüne sebep olmuş olabilecek bazı normal durumlarında olabileceğini gösteriyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cent

Böyle bir konuyu qaliba Iron man 2 filminde işlemişlerdi. Kahramanımız odayı basdığında teroristin sadece bir sakal bırakan aktör olduğunu, videoların ve ses yazılarının sadece bir montaj olduğunu görmüşdü. Acaba yönetmen o filmde bu Bin Laden figürünün de aynı yöntemle ortaya çıkarıldığını mı göstermeye çalışıyordu bilemedim.

yadem

Amerikalı conilerin dünyayı aptal yerine koyup uydurdukları yalanlardan biri daha... yok öldürmüş te yok denize gömmüş te falan filan... fotoşoplu resimlerle komik denizaltı gömme merasimiyle falan..şerefisz yalancılar.. bu hadiseden yaklaşık 2sene önce kanserden öldüğünü o dönem Pakistan İstihbaratı açıklamış bu yalancı şerefsiz coniler hemen şşşt şovu baltalamayın diye tokatlayarak susturmuşlardı.. hiçbirşey gizli kalmaz vakti zamanı elbet gelir..

viyol10sel

Eceliyle ölmüş olabilir, abd tarafindan öldürülmediği kesin. ABD'nin petrol İsrail'in toprak hayalinin simgesi BOP'un en önemli iki adamı Usame ve Tayyip. 2001 abd ikiz kuleleri kendi patlatip usamenin ve müslümanların terörist olduğu algısını dünyaya empoze etti. Sonra 2001'de Akp'yi kurdurup Tayyibi BOP Eş Başkanı yaptı. ikisene de çok sey borçlular kiyamazlar

sercan-lale

Pakistanlı doktor yaşıyor mu ondan haber verin bari.

dremor

boş ve gereksiz haber olmuş her ünlü tanınmış insanın her şeyini paylaşmaktan vazgeçin bana ne yüzlerce kişiyi katletmiş kimin kuklası olmuş adamdan

Başlıklar

İlginç BilgilerTerör
Görüş Bildir