Obama Sabah Gazetesine Yazdı: 'Üretken Bir Ortaklık'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Obama Sabah Gazetesi İçin Köşe Yazısı Yazdı!

ABD Başkanı Obama dünkü görüşme öncesinde Sabah Gazetesi için bir yazı kaleme aldı. Obama yazısında ABD- Türkiye ilişkileri ve görüşmeye dair ne mesajlar verdi?

Dün başbakan Tayyip Erdoğan'ı Beyaz Saray'da ağırlayan ve Türkiye'deki gündem üzerine tarihi bir görüşme yapan ABD Başkanı Barack Obama görüşme öncesinde Sabah Gazetesi için bir yazı yazdı.

Sabah Gazetesi'nde "Üretken Bir Ortaklık" başlığı ile yayınlanan yazıda Obama, Erdoğan'dan arkadaşım diye söz etti ve görüşmede ittifaklarını bir sonraki adımlarını belirleyeceklerini ifade etti.

Başkan Obama, Türkiye'ye ilk ziyareti sırasında Başbakan Erdoğan ve Türk halkının kendisine çok misafirperver davrandığını ve bu ziyarette bunun karşılığını vereceğini ifade etti.

Ziyaretin ABD- Türkiye işbirliğini birkaç önemli alanda geliştireceğini belirten Obama yazısında, "Öncelikle; ortak güvenliğimize dair kesin sorumluluğumuzun altını çizeceğiz. Türkiye'de kalıcı barış için başbakanın başlattığı cesur çabaları alkışlıyorum. Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'nin kendisini terörizme karşı savunma hakkını tam anlamıyla destekliyor. Ayrıca hukukun egemenliği, iyi yönetim ve insan haklarını geliştirme çabalarını da destekliyor. Bu yıl meydana gelen Ankara'daki büyükelçiliğimize karşı düzenlenen saldırıda ülkelerimizin omuz omuza durduğu gibi, geçen hafta Reyhanlı'da masum Türk sivillerin ölümüne yol açan zalimce patlamaları kınıyoruz. Türk dostlarımıza, Başınız sağ olsun diyoruz" dedi.

Obama'nın yazısının tamamını okumak için tıklayın

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraBarack ObamaBaşbakanRecep Tayyip ErdoğanReyhanlıgündem
Görüş Bildir