Ürdün'de "Genelkurmay Başkanları" Toplantısı

 > -

Ürdün'de "Genelkurmay Başkanları" Toplantısı

Ürdün'de "Genelkurmay Başkanları" Toplantısı

Bazı ülkelerin genelkurmay başkanlarının güvenlik ve bölgesel konuları ele almak üzere Ürdün'de bir araya geleceği bildirildi.

AMMAN

Bazı ülkelerin genelkurmay başkanlarının Ürdün'de bir araya geleceği bildirildi.

Ürdün Genelkurmay Başkanlığı, yaptığı açıklamada, resmi haber ajansı "PETRA"ya dayandırılan "Suriye'nin Dostları Grubu'nun genelkurmay başkanları arasında bugün Amman'da bir toplantı yapılacağı" yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığı savunuldu.

"Bazı dost ve kardeş ülke Genelkurmay başkanlarının gelecek günlerde Ürdün'de bir araya geleceği" ifade edilen açıklamada, “Ancak iddia edildiği gibi toplantının ana gündem maddesi Suriye olmayacak. Toplantıda güvenlik ve bölgesel konular ele alınacak” denildi.

Açıklamada, toplantının net tarihi ve hangi ülkelerin genelkurmay başkanlarının katılacağına ilişkin bilgi verilmedi.

Ürdünlü askeri kaynaklar da toplantıya katılan ülkeler arasında fikir alışverişinin yapılacağı ve bunun Suriye dahil bölgede meydana gelen olayların değerlendirilmesi için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Bu tur toplantıların daha önce de yapıldığına değinen askeri kaynaklar, "Ürdün'ün ve bölgenin güvenliği" için bundan sonra da yapılacağını ifade etti.

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması üzerine PETRA, daha önceki haberini çekti.

Söz konusu haberde ABD, Ürdün, Suudi Arabistan, Türkiye, Katar, İngiltere ve Fransa'nın genelkurmay başkanlarının katılacağı "Suriye konulu" bir toplantı yapılacağı ifade edilmişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriFransaİngiltereKatarSuriyeSuudi Arabistangündem
Görüş Bildir