Ünlülerin Sansasyon Yaratmak İçin Başvurup Etkili Sonuçlar Aldığı 13 Taktik

-
Abone ol

Ünlüler dünyasında o kadar çok malzeme var ki, insan iki dakika rahat duramıyor. Şimdi de sevgili ünlülerimizin gündem yaratma çabalarında izlediği yöntemleri sıralayacağız. Bu taktikleri uygulayanın kasetinin satmaması, dizide başrol oynamaması, reklam geliri sağlamaması imkansız gibi bir şey.

1. Az meşhur olanın çok meşhur olana durup dururken sataşması

Bilindik en sansasyonel yöntemlerden biri daha. Türkücülerin "O benim bokumu yesin" sataşmasından, kadın şarkıcıların "Ayol o benim teyzem sayılır be!" demesine kadar birçok örnek sayabiliriz.

2. 3 ay inzivaya çekildikten sonra yaşam koçu olup kişisel gelişim kitabı yazmak

Bizim dışımızda herkes birilerinin yaşam koçu ve kişisel gelişim kaptanı olabiliyor bildiğiniz gibi. Allah bazılarına o yeteneği veriyor, bize maalesef vermemiş. Ünlüyseniz ve kariyerinizi biraz canlandırmak isterseniz kesin kitap yazın. Kimse okumazsa eşe dosta dağıtırsınız.

3. "Yar sevdanın vurgunuyum ahey ahey" gibi sözlü şarkıları içeren albüm tanıtımını, mümkün olan en abuk şekilde gerçekleştirmek

Albüm tanıtımları, sanatçılar için çok önemli. Basın mensuplarıyla buluşup "Aha benim albümüm bu, al" demek yetmiyor gördüğünüz gibi. Ne kadar birbirinden alakasız eleman varsa hepsini bu tanıtımlarda görebilirsiniz.

4. Twitter'dan dahiyane ve kimsenin aklına gelmeyecek tweetler atmak

Bazı sanatçılar bunun için başka birisini bilgisayarın başına oturtuyor. Yani gerçekten o mu değil mi tam bilemiyoruz. Ama sonuç olarak sanatçının kendisi haber oluyor, gündem oluyor, olanlar oluyor...

5. Haberi yokmuş gibi kameralara bikiniyle yakalanmak

Sansasyonların içerisinde mevsimlik olarak tercih edilen ve asla modası geçmeyen bir madde. Yalnız burada şu ayrımı çok iyi yapmamız lazım: Kişinin rızası dışında, gerçekten habersiz çekilen ve rahatsızlık yaratan fotoğraflara şiddetle karşıyız. Burada anlatılmak istenen, yakalanma kisvesi altında poz verip gündem yaratma çabası.

6. Sosyal medya hesaplarından insanın kafasının durmasına sebep olan görseller atmak

Artık buna görgüsüzlük mü denir, dikkat çekme çabası mı bilmiyorum. Bu tür şeyler kullanıcı tarafından paylaşıldıktan yaklaşık 15 saniye sonra bütün büyük gazetelerde, internet sitelerinde patlıyor.

7. Mümkünse canlı yayın esnasında beklenmedik bir şeyi gerçekleştirmek

Bakın bu uğurda vücut bütünlüğüne zarar verenler bile oldu. Meşakkatli bir teknik ama neticesi oldukça iyi. Toplumsal bir olay olmazsa en az 3 ay gideri var.

8. Sadece Oscar ödüllü filmlerde görülebilen olaylar silsilesini başına getirmek

Kaybolmak olur, havada uçmak olur fark etmez. Önemli olan kamu oyuna o ateşi vermek. Gerisi zaten çorap söküğü gibi gelecektir...

9. Bir dünya starını işin içine karıştırıp iddialı beyanlarda bulunmak

Bu adı geçen, dünyanın öbür tarafındaki kişinin acaba bunlardan haberi olsa ne yapar? Büyük ihtimalle kendisini odaya kapatıp bir haftaya yakın ağlar. İyi ki haberleri olmuyor...

10. Önemli olaylar karşısında fikri hiç önemli olmadığı halde kendini ve bendini aşan ayarsız yorumlar yapmak

Buna bir şey demek istemiyorum, siz zaten böyle insanların var olduğunu ve bu sayede ismini gündeme taşıdığını biliyorsunuz.

11. Buram buram reklam kokan bir ilişkinin öznelerinden birisi olmak

Bu da en çok tercih edilen sansasyon yöntemlerinden birisidir biliyorsunuz. Özellikle çiftlerden biri, diğerinden daha dikkat çekiciyse yeme de yanında yat. Al sana magazin haberi gibi magazin haberi!

12. Ödül töreni, film galası ve kurban bayramı gibi önemli davetlere katılırken dünyanın en acayip kıyafetlerini giyip gitmek

Bu akımın en önemli temsilcisi elbette Bülent Ersoy ama artık başkalarının da hakkını teslim etmemiz gerekiyor. Lady Gaga'nın bile dümdüz insana dönüştüğü şu günlerde artık bu numaralar kabak tadı verdi. Yine de tam sayfa haber!

13. Cam gibi gören gözlerimize katarakt teşhisi koyup "Hiç estetiğim yok" demek

Demek ki akşam yatmadan önce gergedan otu ile soğan kabuğunu kaynatıp içince böyle değişiklikler oluyor. Siz de hiçbir şey bilmiyorsunuz arkadaşlar, hayret yani...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
velvet-velour

14. onedio.com'a para basıp bir halt değilken göklere çıkarılmak suretiyle yapılan reklam.

alperen-a.kaya

Alayının ta amına koyayım millete memlekete zararlar.

toreador

bu arada listedeki isimlerin hepsinin ortak ozelligi kultursuz olmalari bu yuzden bu yaptiklari normal

zuzie

Sinan Akçıl kimdir, hatunlar onu niçin paylaşamaz, meziyeti nedir? teşekkürler

senemkayhankavrukkoca

nihat dogandan mı, sinan akcıldan mı daha cok nefret ediyorum bilemedim. Dur bildim bildim nihat dogan

Görüş Bildir