Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ünlülerin 'Mezara Götürdüğü' 10 İlginç Obje

117PAYLAŞIM

Sebepler farklılaşsa da, anlamlı objelerle ölülerini gömen tek millet Antik Mısırlılar değil. Hala kullanılan bu gelenek, Mısırlılara göre ölülerin bir sonraki hayatlarında ihtiyaçları olabileceği eşyaları kapsarken, bugünlerde ölüye verilen "son armağan" maiyetinde.

Kaynak: http://mentalfloss.com/article/58576/obj...

1. Frank Sinatra - Jack Daniels dolu bir matara

Jack Daniels'la ömrü boyunca yaşadığı aşk ilişkisi yüzünden, ailesi Frank Sinatra'nın mezarına "yolluk" olarak bir matara Jack Daniels koymanın uygun olacağını düşündü. Dedikodulara göre aynı zamanda birkaç kuruş bozuk para bıraktılar, olur da öteki taraftan telefon kulübesinden arama yapmak isterse diye.

2. Tony Curtis - iPhone

Tony Curtis'in ailesi de Frank Sinatra klanı gibi düşünmüş olacak ki, 2010'da aktör öldüğünde, iPhone'unu, kovboy şapkasını, araç eldivenlerini, ve Anthony Adverse adlı Tony Curtis'in sahne adından esinlenilmiş romanın bir kopyasını merhumla birlikte gömmüşler.

3. Humphrey Bogart - Altın düdük

1944'te bir film galasında Lauren Bacall, Humphrey Bogart'a "Islık çalmayı biliyorsun, değil mi Steve? Dudaklarını böyle yapıyorsun sonra üflüyorsun." demiş. Daha sonra aralarında yaşanan gizli aşkın ilk yıllarında, Bogart, Bacall'a altın bir düdük alarak randevularını jestle onurlandırmak istemiş. 1957'de öldüğünde ise, külleriyle birlikte altın düdükte gömülmüş. Düdük yanına gömülürken, Bacall "Eğer bir şey istersen, sadece düdüğü çal." demiş.

4. Roald Dahl - Istaka, kurşun kalemler, elektrikli testere, çikolata ve kırmızı şarap

Çocuk kitapları yazarı Dahl, 1990'da öldüğünde, ailesi, Dahl'ın en sevdiği objeleri yanına aldığından emin olmak istedi. Hikayelerini yazarken kullandığı tüm ekipman, kurşun kalemleri vb. dahil.

5. Leonard Bernstein - Alice Harikalar Diyarında kitabı

Özel orkestra şefi değneği, Mahler'in 5. Senfonisi'nin kaydı ve seyahatlerinde sürekli yanına aldığı değerli kitabı Lewis Carroll'un Alice Harikalar Diyarında kitabıyla birlikte gömüldü.

6. Ronnie Van Zant - Olta kamışı ve onun imzası haline gelmiş siyah şapkası

Trajik bir uçak kazasında ölen Van Zant ve Lynyrd Skynyrd'ın Steve Gaines'i, gömülürken Van Zant'ın imzası haline gelmiş siyah Texas şapkası ve favori olta kamışıyla birlikte uğurlandı.

7. Bela Lugosi - Drakula pelerini

1956'daki ölümünden önce, Lugosi ünlü pelerinini karısına vermiş ve oğlu için saklamasını rica etmişti. Ancak ailesi, Lugosi'nin imzası haline gelmiş kostümü, peleriniyle gömülmesini uygun gördü.

8. Bob Marley - Kırmızı Gibson gitarı ve ot

Marley'nin dul karısının tabutu kapanmadan önce içine birazcık Ganja koyduğu söylentiler arasında.

9. Andy Warhol - Bazı dergiler ve bir şişe Estee Lauder parfüm

Warhol'un gömülen eşyaları aslında ailesi tarafından organize edilmedi. Bunun yerine tabutu toprağın aşağısına indirilirken en yakın arkadaşlarından biri olan Paige Powell koşarak geldi ve Andy'nin dergilerinden bir kaçını ve Estee Lauder "Beautiful" adlı parfümünü deliğe fırlatıverdi.

10. Elizabeth Taylor - Richard Burton'ın yazdığı son aşk mektubu

Taylor ve Burton'ın ilişkisi oldukça göz önünde olsa da, ve bir çok biyografide aşk mektuplarından alıntılar bulunsa da, Burton'ın ölmeden 3 gün önce yazdığı son aşk mektubunu Taylor saklamış ve kimselere okutmamış. Burton'ın cenazesinden geldikten sonra aşk mektubunu bulan Taylor, hayatı boyunca yatağının baş ucunda mektupla uyumuş ve öldüğünde onunla gömülmeyi talep etmiş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir