Ünlü Dizi ve Filmlerin İçine İtina İle Saklanmış 20 "Sürpriz Yumurta"

 > 
4.3bPAYLAŞIM

Easter Eggs (Paskalya Yumurtası) adı verilen bir hadisede, filmlerin veya dizilerin içine, enteresan sahneler ya da ikonlar eğlence ya da farklı bir mesaj verme amacıyla yerleştiriliyor. E tabi bunu da dikkatli izleyiciler görebiliyor. 

Alfred Hitchcock'un kendi filmlerinde oynaması da bunun bir örneği sayılsa da, onunkiler pek gizli olmuyor.

Kaynak: http://www.lifebuzz.com/hidden/

1. Breaking Bad

Dizinin ilk bölümünde Walter White, çölün ortasında ortağı Jesse ile metamfetamin üretirken pantolonunu çıkarmıştı. Dizinin finaline doğru, Walter tekrar çöle döndü ve yıllar önce çıkarttığı pantolon hala oradaydı.

2. Tron

1982 yılında çekilen bilimkurgu-aksiyon filminde, bütün olayların içinde baktığımız bir sahnede Pac-man vardı. Evet yanlış duymadınız, Pac-man!

3. Otomatik Portakal

Kubrick'in 1971 yapımı Otomatik Portakal filminde, 1968'de çektiği ve Arthur C Clarke'ın yazdığı 2001: Bir Uzay Destanı filmine atıfta bulunuyor.

4. Simpsonlar

Her Simpson karakterinin elinde 4 parmak vardır. Bunun iki istisnası olmuştur: Tanrı ve Hz. İsa

5. Gufi

Walt Disney'in Miki Fare dünyasının karakterlerinden biri olan köpek Gufi'nin çekilen filminde en iyi arkadaşı Mickey Mouse da çaktırmadan kendisine eşlik ediyor.

6. Community

Dizide Beetlejuice kelimesi üçüncü kez geçtiğinde, arkada filmin başrol karakteri beliriyor. 

Beetlejuice: 1988 yapımı, fantastik komedi filmi

7. Kayıp Balık Nemo

Filmde, dişçinin bekleme odasında duran tanıdık bir sima var. 'Oyuncak Hikayesi' filminden Buzz Lightyear.

8. Pysch

Dizinin her bölümünün en az bir sahnesinde ananas görünüyordu.

9. Brian'ın Hayatı

Eski Beatles üyesi George Harrison, kendi yapım şirketinden çıkan filmde ufak bir rol alıyor.

10. Hızlı ve Öfkeli 5

Han'ın adının tamamı (Han Seoul-Oh), Star Wars serisinde Harrison Ford'un canlandırdığı Han Solo'ya atıfta bulunuyor.

11. Dövüş Kulübü

Filmin birçok sahnesinde bir yerlere gizlenmiş ya da alenen ortada Starbucks bardakları bulunmaktadır.

12. Dövüş Kulübü

Sadece filmin DVD'lerinde olan film başlamadan önceki uyarı yazısı. Metinde ise şunlar yazıyor:

'Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız yazıda okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı ve inanç beslediğin otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Apartmanından dışarı çık. Karşı cinsten biriyle tanış. Lüzumsuz alışverişi ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl. Bir kavga başlat. Yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalıcaksın. Artık uyarıldın... Tyler'

13. Kill Bill

Serinin birinci filminde Uma Thurman cam bir zeminde yürürken alttan yapılan çekimde Thurman'ın tabanında yazan yazı dikkat çekiyor ( ya da çekmiyor). Yazı ise Tarantino'dan bir mesaj: F*ck you

14. Anchorman

2004 yapımı komedi filminde bir sahnede, resimde de görülen bir İspanyol restoranının tabelasında (Escupimos en su Alimento) aynen şu yazıyor: 'Yemeklerinizin içine tükürüyoruz.'

15. Matrix Reloaded

Filmin başında, Ajan Smith Audi A8 arabasından iniyor ve arabanın plakası IS5416. İşin ilginç tarafı ise bu İncil'den Isaiah 54:16 pasajına atıfta bulunuyor. Pasajda yazan ise; 'İşte, kor halindeki ateşi üfleyen, amaca uygun silah yapan demirciyi(Smith), ben yarattım. Yok etsin diye yıkıcıyı da ben yarattım.' Wachowski kardeşlerin dehasını da bir kez daha görmüş oluyoruz.

16. Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları

Resimde yuvarlak içine alınmış yerde Star Wars'tan bildiğimiz C3P0 ve R2D2 robotlarının resmi çizilmiş.

17. Sıkıysa Yakala

Ünlü dolandırıcı Frank Abagnale'in hayat öyküsünden esinlenerek oluşturulan filmde, Leonardo Di Caprio'yu tutuklayan polis kim bilir misiniz? Frank Abagnale'in ta kendisi!

18. Ben Efsaneyim

Will Smith'in başrolünde oynadığı filmin bir sahnesinde Batman vs Superman'i temsil eden bir poster göründü. Bugün, 2016 yılında Batman vs Superman filminin çekileceğini öğrendik. Yalnız işin garip tarafı, Ben Efsaneyim filmi 2007 yapımıydı.

19. Köstebek

Ünlü filmde, X sembolü her göründüğünde birisi ölüyordu.

20. Oyuncak Hikayesi

Duyunca biraz ürkütebilir ama animasyon çizgi film Oyuncak Hikayesi'nde birçok sahne, Stephen King'in yazdığı ve Stanley Kubrick tarafından çekilen ünlü psikolojik gerilim filmi 'Shining' den birçok alıntı yapmıştır. Bunun sebebi ise, filmin yönetmeni Lee Unkrich'in 12 yaşından beri 'Shining' filminin hastası olmasından kaynaklanıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ducas

işte bunlar hep sinema .. Aslında Tarık Akan da Uzun Değil o Kadar ...

dzvezda

İlgi Çekici .

hope

Bunlar zararsız subliminaller...

bfrsy

fıght club candır .

fatih-camci

"Yeni Başlayanlar İçin Vahşi Batı (the million ways to die in the west)" adlı filmde de Geleceğe Dönüş filminden Dr. Emmett Brown'ı zaman makinesiyle beraber görmekteyiz.

Görüş Bildir