Ünlü Sanatçı Harun Kolçak Hayata Veda Etti...

 > -
Abone ol

Uzun süredir kanserle mücadele eden ünlü müzisyen Harun Kolçak, akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu...

Maslak Acıbadem'de tedavi gören 62 yaşındaki sanatçı Kolçak'ın yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Harun Kolçak kimdir?

Harun Kolçak, 1955'te İstanbul'da dünyaya geldi. Babası Eşref Kolçak sayesinde sanatla iç içe büyüyen Kolçak, küçük yaşlarda müziğe başladı. Profesyonel müzik yaşantısına, Erkin Koray ile çalışarak başlayan Kolçak, Onno Tunç Orkestrası'nda 7 yıl bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yaptı.

Onu Sevmemizin Bir Değil Birçok Sebebi Vardı... Güle Güle Harun Kolçak - onedio.com
Onu Sevmemizin Bir Değil Birçok Sebebi Vardı... Güle Güle Harun Kolçak - onedio.com

"Gir Kanıma" albümüyle büyük bir çıkış yakaladı

Onno Tunç ile 1991'de ortak yaptıkları "Gir Kanıma" isimli albümle çıkış yakalayan sanatçı, Onno Tunç'un vefatından sonra İskender Paydaş ile "En Büyük Aşk", "Derman Olayım", "İnsan Gülerken Ağlar" gibi birçok parçada beraber çalıştı. Daha sonra 1995'te "Yanımda Kal" adını taşıyan üçüncü albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Kolçak, "Korkuyorum", "Dualarım Yoluna" ve "Yanımda Kal" gibi unutulmaz şarkılara da imza attı.

Litvanya'da da "En İyi İkinci Şarkıcı" seçildi

Ulusal düzeyde kazandığı birçok ödülün yanı sıra yurt dışı başarıları da bulunan Kolçak, 1996'da Litvanya'da 13 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen "Müzikos Festivalis Nerinos Vasara 96" yarışmasında "En İyi İkinci Şarkıcı" seçildi.

Kolçak 3 yıldır prostat kanseriyle mücadele ediyordu.

Kolçak, Twitter hesabından en son bu mesajı paylaşmıştı 👇

Kolçak'ın ardından sosyal medyadan çok sayıda taziye mesajı atıldı...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir