Ünlü Rock Grubu The Cranberries'in Solisti Dolores O'Riordan Hayata Veda Etti

-
Abone ol

Kimimizin çocukluğuna kimimizin gençliğine parçalarıyla iz bırakan İrlandalı müzik grubu The Cranberries'in solisti Dolores O'Riordan 46 yaşında Londra'da bir otelde ölü bulundu.

Londra polisi sözcüsü, polisin Park Lane'de yerel saatle 09.05'te bir otele çağırıldığını ve 40'larının ortasında bir kadının olay yerinde hayatını kaybetmiş olduğunu kaydettiklerini açıkladı.

90'lı yıllarda 'Linger' ve 'Zombie' adlı parçalarıyla çıkış yapan rock grubu Cranberries'in solisti Dolores O'Riordan'ın ölüm nedenine ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı.

İrlanda devlet televizyonu RTE’nin aktardığı haberde O’Riordan’ın Londra’da albüm kaydı için bulunduğu ifade edildi.

Grubun resmi internet sayfasında, O'Riordan'ın sırtıyla ilgili sorun yaşadığı açıklanmıştı.

The Cranberries'in 1993'te çıkan ilk albümleri 'Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?' dünya çapında 40 milyondan fazla satmıştı.

Aynı zamanda söz yazarı olan O'Riordan grubun dünya çapında ün kazanmasında başroldeydi.

Sanatçı ilk solo albümünü 2007 yılında 'Are You Listening' adıyla çıkartmıştı.

O'Riordan Mayıs 2017'de İngiliz Metro gazetesine verdiği mülakatta kendisine bipolar bozukluk teşhisi konduğunu açıklamıştı.

Deutsche Welle Türkçe'nin aktardığı bilgiye göre, sanatçı röportajda şunları ifade etmişti: 

"Bipolar bozukluğum var ve hayatım boyunca aşırılıkları deneyimledim. Ancak bana henüz iki sene önce teşhis kondu. Yelpazenin iki ucu var - Aşırı bir biçimde depresif, karanlık olabiliyor ve yapmayı sevdiğiniz şeylere karşı ilginizi kaybedebiliyorsunuz, ondan sonra da süper manik olabiliyorsunuz. Ben uzunca bir süre yelpazenin hipomanik tarafındaydım ama dibe vurmadan ve depresyona yuvarlanmadan önce genelde bu uçta yaklaşık üç ay kalabiliyorsunuz. Manik olduğunuzda uyumuyor ve paranoyak oluyorsunuz. İlaç kullanarak bununla baş etmeye çalışıyorum."

Sanatçının ölümünün duyulmasıyla sosyal medya kullanıcıları birçok paylaşımda bulundu 😥

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir