Ünlü Kaybedenler: Yüksek Hayat Standartları Düşen, Borç İçinde Yüzen 15 Yıldız İsim

-

Her insana nasip olmayan lüksler, herkesin elde edemediği fırsatlar onların elindeydi. Fakat bazen kötü alışkanlıklar, bazen yanlış seçimler, bazen de adeta kaderin cilvesiyle ellerindeki her şeyi kaybettiler.

Karşınızda, hayat standardı göklerdeyken, yerlere inen 15 ünlü... Hayat standartlarının düşmüş hali bile yeterince iyi sayılsa da, zamanında kaybettikleri büyük fark yaratıyor!

1. Haluk Levent 90'larda oldukça sevilen bir şarkıcıydı, albümlerinin satışı da gayet iyiydi. Fakat düşüş ona alkol bağımlılığı ile geldi...

Alkol bağımlılığını kumar takip etti. Gırtlağına kadar borca battı, defalarca da iflas ettiğini açıkladı. Borçları yüzünden kameralar karşısında çok kez gözaltına alındı. Oysa her şey çok farklı olabilirdi, zira Haluk Levent gerçekten seviliyordu.

Artık sıradan barlarda sahne alıyor, oysa eskiden stadyum konserleri verirdi. Kendi yağında kavrulup gidiyor.

2. Banu Alkan yıldızının en parladığı dönemde, Türkiye'nin en zengin iş adamlarından Gürbüz Hanif ile "dost hayatı" yaşıyordu. Hayat standardı adeta göklerdeydi.

Banu Alkan sadece Türkiye'nin jet sosyetesinin değil, dünyanın jet sosyetesinin uğrak mekanlarında takılıyordu. Sürekli seyahat ediyorlar, yalıda kalıyorlar ve Hollywood yıldızlarıyla dostluk ediyorlardı. Fakat bir gün Gürbüz Hanif öldü.

Banu Alkan'a bir yalı bıraktı fakat hiçbir mülkü onun üzerine yapmadı. Resmi olarak nikahlı olmadıkları için de Afrodit, miras üzerinde hak iddia edemedi. Şu an  bir arkadaşının evinde kalıyor ve oldukça büyük maddi sıkıntılar ile uğraşıyor.

3. Mustafa Topaloğlu'nu hafif kafadan çatlak "uzaylı türkücü" olarak hatırlasak da; kardeşi Hilmi Topaloğlu ile beraber Prestij Müzik'i kurmuştu. Hali vakti oldukça yerindeydi!

Onun düşüşünü de kumar hazırladı. Oyun masalarında küçük servetler bıraktı. Aynı zamanda Prestij Müzik ve İdobay arasındaki gerginlikten kendi şirketi yaralı ayrılınca, şirketi de yavaşça dağıldı.

Şimdilerde ufak ufak televizyonda gözüküyor, o da kendi yağında kavruluyor. Oysa İbo gibi bir "imparatorluk" kurabilir ve şirketinin gelirleriyle gayet kalite yaşayabilirdi.

4. En trajik düşüş Arda Kural'ın oldu.

Arda Kural adeta çocukluğundan beri televizyon ekranlarında diziden diziye koşarak çalışıyordu. Erken koştu, çok koştu, çabuk yoruldu. Psikolojik rahatsızlığıyla beraber her şeyini kaybetti. Ailesine o bakıyordu. Şimdi desteksiz kaldı. En yakın zamanda sağlığına geri kavuşmasını diliyoruz!

5. Çocuk yaşta İmparator İbrahim Tatlıses'in kanatları altına giren Küçük İbo'nun çok parlak bir geleceği olacak diye düşünüyorduk. Yanıldık!

Çocuk yaşta diziler, klipler, albümler ve konserler... İyi kazandı! Ailesine ve İbrahim Tatlıses'e de iyi kazandırdı. Fakat tüketim toplumuyuz sonuçta; dönemi geçince Küçük İbo da müzik piyasasından dışlandı.

Şimdilerde arada düğün salonlarında konser verdiği söyleniyor. Herhangi bir geçim sıkıntısı yok fakat çocuk yaşta kazandığı paraları elbette yeniden yakalayamıyor.

6. Güzide Duran podyumlara ve magazin dünyasına çok iddialı bir giriş yapmıştı. Yurt dışına ihraç edeceğimiz manken olacak diyorduk...

1,90 boyuyla Avrupa standartlarında bir mankendi. Çok sevildi. Fakat düşüş çabuk gerçekleşti.

Yanlış ilişkiler, skandallar onu bitirdi. Evlendi, çocuk sahibi oldu ve eşiyle beraber ufak bir işletme kurup başına geçti. Podyumlarda gösterdiği başarıyı işletme konusunda gösteremedi ve iflas etti. Şu an aç değil, açıkta değil fakat eski günlerin ışıltısı çok uzaklarda!

7. 50 Cent... Dr. Dre ve Eminem gibi piyasanın en güçlü isimlerinin ve para basanlarının kanatları altında girdiği müzik piyasasından, sorumsuzluğuyla iflas ederek çıktı.

Kibir ve tembellik onun çöküşünü hazırladı. Partiler, uyuşturucular, pahalı arabalar ve elmaslar derken, 50 Cent de iflasını açıklayan ünlülerden oldu. 

Muhtemelen şu an iflas etmiş haliyle dahi bizim yakınından geçemeyeceğimiz bir hayat yaşıyor; fakat yine de Eminem ya da Dre gibi dev bir isim olabilirdi. Kaybetti!

8. Nicolas Cage servetini kaybetme konusunda en absürt sebeplere sahip bir ünlü. Bir insan "dinozor kafatası" satın alır mı yahu?!

80'ler, 90'lar onun yılıydı ve çok kazandı! Fakat kazandığından fazlasını da harcadı. 7 tane lüks yatı vardı! Gerisini siz düşünün! 

Perili olduğu rivayetinden dolayı bir malikane dahi satın almıştı. En saçması da, bir dinozor kafatası satın aldı; milyon dolarlar vererek hem de! Bu kafatasının da bir müzeden çalıntı, nadide bir parça olduğu ortaya çıkınca işler karıştı. 

Çok harcadı, iflas ettiğini açıkladı. Lakin şimdi sıradan bir yıldız gibi yaşıyor. Aşırıya kaçmadan...

9. Çocukluğundan beri çalıştırıldı, yetişkinliğinde de bir elinden tutan olmadı: Lindsay Lohan o kadar parasız kalmıştı ki Charlie Sheen'den borç dahi istedi.

Parasını sömüren istismarcı babası, uyuşturucu bağımlılığı, psikolojik sorunları birikince; çocukluğundan beri yıllardır biriktirdiği paraları suyunu çekti. Hollywood yıldızlarından borç istedi. Dost sanarak borç istediği yıldızlar da bunu dedikodu malzemesi ettiler. Lindsay zor zamanlar atlattı. Şimdi geçmişe kıyasla daha sakin yaşıyor.

10. Bu dünya güzelini hatırladınız mı? The O.C. dizisinin Marissa'sını canlandıran Mischa Barton!

O da bir çocuk yıldızdı. Beverly Hills'te harika bir malikane bile satın almıştı. Lakin vergi borçları ve benzer legal problemler baş gösterdi. Zaten psikolojik problemlerle bal etmekte olan genç yıldız bir anda kendisini iflas anında buldu. Mahkeme mücevherlerine dahi el koydu. 

Mischa ise bu konuda annesini suçladı. Genç yıldız şu an yine senden benden daha iyi yaşıyordur; fakat Beverly Hills'te bir malikane ve bir sürü mücevher kaybetmek koyar elbet insana. Zaten bir daha asla eski şöhretine ve kazancına kavuşamadı.

11. Lena Headey özel hayatını gizli tutmakta çok başarılı. Fakat bir süredir devam etmekte olan boşanma sürecinde neredeyse tüm birikimini kaybettiği söyleniyor.

Game of Thrones gibi dev bir dizide baş rol oyuncusu olan bir kadın için "kaybeden" yahut "fakir" demek olmaz elbette. Hele hele o bir Lannister'sa!  

Söylentilere göre Lena'nın oldukça yüklü bir birikimi vardı. Boşanma sırasında eşiyle yaşadığı anlaşmazlıklardan dolayı neredeyse hepsini kaybetti. Şu an ise birikim yapma telaşında olduğu için, diziden aldığı paraları diğer ünlüler gibi har vurup harman savurmadan saklıyor. Hatta kredi kartı dahi kullanmıyor!

12. Komedi filminden, bir korku filmine dönüşen hayat: Macaulay Culkin!

Macaulay Culkin'in ebeveynlerinin onu kaç yaşından beri çalıştırdığını zaten biliyoruz. Evde Tek Başına ve Richy Rich gibi filmlerin başrol oyuncusu olarak daha çocukluğundan beri fazlasıyla birikimi vardı. Ailesi onu her açıdan kullandı. Birikimiyle de yetişkinliğinde güzel bir hayat yaşayacağı düşünülüyordu. Fakat Macaulay uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele derken birikimlerini tüketti. Çocukluğunda kazandığı paraları kazanmasının ve o seviyedeki hayatı yaşamasının şu an maalesef imkanı yok!

13. Mike Tyson, kendi etti, kendi buldu.

Tecavüz suçundan dolayı hapse girdi. Eşini dövdü. Eşi de boşanırken yüklü miktarda tazminat aldı elbette. Tyson’un 400 milyon doların üzerinde aldığı ev; takılara, arabalara, motorlara ve köşklere olan düşkünlüğü de onu çoktan zor durma sokmuştu. Zaten lekenen itibarıyla iş bulması da kolay olmayacaktı. Fakat güçlü bağlantıları sayesinde yine de Hollywood'da tutunmayı başardı. 

Boksörken kazandığı paraları yeniden kazanmasının ve eski itibarını düzeltmesinin imkanı yok. Muhtemelen onu bir süre daha Internet videolarında ve komedi filmlerinin yan rollerinde "komik adam" olarak göreceğiz.

14. Wesley Snipes, Blade serisiyle çok sevilmiş ve çok kazanmıştı!

Fakat vergi ödemediği için ABD hükümetine 12 milyon dolar borçlandırdı. Yine de akıllanmadı; muhasebecilerinin yardımıyla sahte vergi beyannameleri doldurdu. Bu yüzden hapse girdi. Güzelim sinema kariyeri de çöp oldu. Beş kuruşsuz kaldı.

15. 90'ların en arzulanan kadınıydı! Pamela Anderson da iflas eden ve itibarını zedeleyen ünlülerden oldu...

Onun başını yakan savurganlık ve yanlış sevgili seçimleriydi. Sahil Güvenlik dizisinden Playboy dergisine, gayet iyi kazandıran bir kariyeri vardı. Fakat üst üste çıktığı Rock Star'lar ile yaşadığı problemli ilişkiler magazin basınına yansıdıkça onun imajını lekeledi. Gitgide daha az "arzulanan" bir hale geldi. Ayrıca estetik ameliyatlara da bir servet döküyordu. Tüm parasını bitirdi ve iflas etti. O eski halinden eser yok şimdi. Oysa hepsine sahip olabilirdi!

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozgysn

haluk levent bizim için hala efsane !!

corpse-bride

bızım eskı yesılcamda da ornegı cok boylelerının ama o dusenlerın cogu egtımsız alaylı olmalarındandı okumuslu olanlar gayet yoluna devam ettıler ama bunların kı bırazda akılsızlık onca ornek var gecmıste yasanan hıc mı bırıkım yapmadın ne bıleyım bu ıs bır gun bıter baska seylerde kendımı gelıstıreyım demedım gercı tembellık dogustan gelebılıyor belkı bu etkılıdır su an kı durumlarında

birinci-tekil-birey

Bu insanların en önemli ortak özelliği yüksek şans yardımıyla ve diğerlerinden çok daha kolay bir şekilde hatırı sayılır maddi olanaklara kavuşmaları. Tıpkı loto&piyango zenginleri gibi. Sanırım bu yeni statü onları başka mecralara taşıyor. Oysa çalışarak aynı olanaklara zorlukla sahip insanlar çok daha farklı oluyor.

emrekarayel

Tayfun Duygulu, Burak Kut, Fergan Mirkelam, Güner Ümit... Listenin Türkiye ayağı bayağı uzatılabilir.

feyk

bugun ogrendim, burak kut kut'ul ammare kahramani halil kut'un torunuymus. bunu hic bir zaman sohret malzemesi olarak kullanmamasini taktir etmek lazim

emrekarayel

Aslında kendisi açıklamış. Ancak Kut savaşı bugüne kadar bilinmediğinden dile getirmemiş, getirdiyse bile ilgi çekmemiş. Çünkü paşa torunu olmak 60larda, 70lerde önemliydi ama günümüzde pek anlam ifade etmiyor. Zafer gündeme gelince açıklamış. Tabii bağlantılarını bende bilmiyordum, sen yazınca öğrendim.

aydemir_burak

mirkelam müthiş zengin bir aileden geliyor 40 tane benzin istasyonları var bu ailenin ayrıca istanbul anadolu yakasında gebze istikametinde mirkelam diye devasa bir dinlenme tesisleri ve tır parkı var kocaman totem tabelası var bilen bilir

emrekarayel

Zenginlik ayrı şöhret ayrı. Mirkelam şu anda Finansbank reklamlarının jenerik müziğini seslendiriyor. Yani hala tırmalıyor ama olmayınca olmuyor işte. Bir kez şöhretin tadına bakan insan fazla uzak kalamaz.

feyk

piyangodan buyuk ikramiye kazananlara bakin. bir kac sen sonra pek cogu 5 parasiz sokakda kaliyor. cunku omurlerinde para gormemisler, para nasil harcanir, nasil kullanilir, nasil yatirim yapilir bilmiyorlar. kolay gelen zenginligi sarhosluguyla kisa surede herseyi carcur ediyorlar. nitekim sohretler icinde durum ayni. sohret oyle garip bir seyki bir anda gelip, bir anda gidebiliyor. sanatci dediginde is adami degil, yatirimci degil, dogustan zengin degil. kendisini gectim cevresinde bu isleri bilen bir babasi amcasi kardesi falanda olmuyor ki yol gostersin, hatasinda uyarsin. aksine cevresindeki herkez bir parca koparma derdine giriyor, masrafli islere tesvik ediyorki aradan onada is ciksin, para aksin. burda iyi oldu mustahak diyenlere unun sohretin sarhoslugunu gectim, ayni miktarda parayi versek sonlari cok farkli olmayacaktir.

corpse-bride

parayı dogru kullanmak bır sanat gercekten

ayna-efendi

#1 komünizm parayı bulana kadar cümlesinin örneği olmuş ama yazık olmuş, #8 fosil moğolistandan çalınmış zamanında

Görüş Bildir